1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Soylu o görüntüleri paylaşarak uyardı: Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil

Bakan Soylu o görüntüleri paylaşarak uyardı: Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beykoz'da asker eğlencesi için yasağa rağmen araç konvoyu yapan kişileri eleştirdi. ''Askere gitmek, askerlik yapmak şereftir. Kınalı kuzularımız şanla, şerefle, dua ile vakar ile gönderilmeli'' diyen Soylu, ''Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil'' ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu o görüntüleri paylaşarak uyardı: Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil

İstanbul Beykoz'da asker uğurlaması yapan kişiler konvoy oluşturup trafiğe çıktı. Sosyal mesafeyi umursamayan grup trafiği kapatıp meşale yaktı. Polis ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen trafiğini tehlikeye atan gruba cezai işlem uygulandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, da tedbirleri hiçe sayıp asker uğurlaması yapan kişilerle ilgili eleştirilerde bulundu. "Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil. Bu görüntüler sadece koronavirüsten dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil." diyen Soylu, "Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, Ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!' ifadelerini kullandı.


2727977-620x410.jpg
İstanbul Beykoz'da asker eğlencesi için yasağa rağmen araç konvoyu yapan kişiler meşale yakıp havaya ateş açtı. Gruptakiler sosyal mesafeyi hiçe sayarak eğlendi.

Bakan Soylu o görüntüleri paylaşarak uyardı: Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil

BAKAN SOYLU'DAN ELEŞTİRİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter hesabından DHA'nın bu haberini paylaşarak asker uğurlaması yapan gruba eleştirilerde bulundu.

Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Askere gitmek, askerlik yapmak şereftir. Kınalı kuzularımız şanla, şerefle, dua ile vakar ile gönderilmeli...Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil... Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil. Abartı, geleneğimizde, kültürümüzde ve inancımızda yoktur. Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, Ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!"

 

 

Gülistan Başköy
Gündem Editörü
HABERE YORUM KAT