1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Bakan talimat verdi! Kentsel Dönüşümde Taşlıbayır’da vatandaşa 3 seçenek sunulucak!

Bakan talimat verdi! Kentsel Dönüşümde Taşlıbayır’da vatandaşa 3 seçenek sunulucak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Pendik’e yapılan Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunmak ve inşaat sektörü temsilcileriyle bir araya gelmek üzere Pendik’e geldi.

Bakan talimat verdi! Kentsel Dönüşümde Taşlıbayır’da vatandaşa 3 seçenek sunulucak!

Bakan Kurum, ilk olarak çalışmaları hızla devam eden Pendik Millet Bahçesi’ni ziyaret etti. Bakan Kurum’a Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de eşlik etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, daha sonra inşaat sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek sektördeki durum ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında istişarede bulundular.

Taşlıbayır Kentsel Dönüşümüne TOKİ dahil olacak

Bakan Kurum’un talimatıyla Taşlıbayır Kentsel Dönüşüm Alanında (Orta ve Dumlupınar Mahallesi) TOKİ sürece dâhil olacak. Millet Bahçesi yanında bulunan TOKİ mülkiyetindeki iki parselde rezerv konut yapılarak pilot uygulamaya hemen başlanıp dönüşümün hızlanması sağlanacak.

Taşlıbayır’da vatandaşa 3 seçenek sunulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Taşlıbayır Kentsel Dönüşüm Alanında sürecin hızlı ilerlemesi için vatandaşa üç seçenek sunacak. Vatandaşlar isterse TOKİ ile anlaşarak inşaatlarını kendi yerlerinde hemen TOKi’ye yaptırabilecek. İsterlerse İller Bankası’ndan %50 faiz desteği sağlayarak inşaatlarını kendileri yapabilecek. Üçüncü seçenek  ise vatandaşlar, Millet Bahçesi yanında bulunan TOKİ mülkiyetindeki iki parsele inşa edilecek Rezerv Konut Alanlarındaki dairelere hemen taşınabilecekler.

 

 

HABERE YORUM KAT