1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Tüfenkci’den skandal pankarta tepki

Bakan Tüfenkci’den skandal pankarta tepki

İsviçre'nin Bern şehrinde düzenlenen mitingde "Erdoğan'ı öldür" pankartının açılmasına serp tepki gösteren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,...

Bakan Tüfenkci’den skandal pankarta tepki

İsviçre'nin Bern şehrinde düzenlenen mitingde "Erdoğan'ı öldür" pankartının açılmasına serp tepki gösteren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İnşallah milletimiz de 16 Nisan'da bu hakaretin cevabını sandıkları evetle patlatarak verecek" dedi.

AK Parti Malatya İl Teşkilatında Yeşilyurt ilçesinde gerçekleştirilen referandum çalışmasına katılan Bakan Tüfenkci, burada vatandaşlara hitap etti. Tüfenkci, son olarak İsviçre'nim Bern şehrinde düzenlenen bir mitingde "Erdoğan'ı öldür" yazılı pankartın açıldığını hatırlatarak "Şu İsviçre'nin yaptığına bakar mısınız? Terör örgütlerine meydanlarını açtılar. Hadi açtınız, Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorsunuz ama milletin iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanına, bu milleti temsil eden Recep Tayyip Erdoğan'a, 80 milyonu temsil eden Devlet Başkanına yapmış oldukları hakareti görüyor musunuz? Silahı dayatıyor, öldürün diyor" diye konuştu.

Bu olayın 80 milyon Türk vatandaşına bir hakaret olduğunu kaydeden Tüfenkci, "İnşallah milletimiz de 16 Nisan'da bu hakaretin cevabını sandıkları evetle patlatarak verecek" şeklinde konuştu.

Tüfenkci konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ey İsviçre, sen Recep Tayyip Erdoğan'ı sevmeyebilirsin, ama bu ülkenin Cumhurbaşkanına asla ve asla hakaret edemezsin. Demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü deyip insanları yıllarca kandırdınız ama geldiğiniz noktada maalesef demokrasinin "de'sinden bir nasip almadığınızı bütün dünya görüyor. Recep Tayyip Erdoğan da sizin samimiyetsizliğinizi yüzünüze haykırdı diye mi kabul etmiyorsunuz. Ya da mültecilere karşı ikiyüzlülüğünüzü çifte tutumunuzu yüzünüze vurdu diye mi bu düşmanca tavır sergiliyorsunuz. Onlar İslam'a, Türklere, Müslümanlara saldırsalar da Cumhurbaşkanımız onlara karşı nasıl dimdik ayakta duruyorsa, 2009'da nasıl yüzlerine karşı "one minute" dedikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmuyorsa inşallah 16 Nisan'da Türk milleti gereken cevabı sandıkta verecek."

Bakan Tüfenkci’den skandal pankarta tepki

Bakan Tüfenkci’den skandal pankarta tepki

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT