1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Turhan'dan 4 şehre demir yolu hattı müjdesi

Bakan Turhan'dan 4 şehre demir yolu hattı müjdesi

Çeşitli temaslarda bulunmak için Eskişehir'e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan,"Dev bir demir yolu projesi için düğmeye bastık. Eskişehir'in Kütahya ve Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya hızlı demir yolu ile bağlamak için proje çalışmalarımız hızla devam ediyor. Proje çalışmalarımızı, hedefimiz bu yılın sonunda tamamlamak. " dedi.

Bakan Turhan'dan 4 şehre demir yolu hattı müjdesi

Eskişehir'de önemli açıklamalarda bulunun Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Eskişehir, Afyon, Kütahya ve Antalya için demir yolu hattı müjdesi verdi.

 Eskişehir ile Antalya arasında yapılacak olan yeni demir yolu hattını 'dev proje' olarak nitelendiren Bakan Turhan, Bu yılın başına kadar Ankara-Eskişehir YHT hattında 18 milyon, Ankara-İstanbul YHT hattında ise 15 milyon yolcu taşıdık. Elbette bunlarla yetinmiyoruz. Yine dev bir demir yolu projesi için düğmeye bastık. Eskişehir'in Kütahya ve Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya hızlı demir yolu ile bağlamak için proje çalışmalarımız hızla devam ediyor. Proje çalışmalarımızı, hedefimiz bu yılın sonunda tamamlamak. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından finansman sorunun çözülmesinden sonra bunu yatırım programına alıp, yapımına başlayacağız diye konuştu.

HABERE YORUM KAT