1. HABERLER
  2. GÜNCEL
  3. Bakanlar afet bölgesinde!

Bakanlar afet bölgesinde!

Dün akşam 9 saatlerinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki Elazığ depreminin sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca deprem bölgesi olan Elazığ'a intikal etti. Süleyman Soylu: 2 kişinin kurtarıldığı noktada bir ses duyuldu!

Bakanlar afet bölgesinde!

Bakanlar Deprem Bölgesinde!

Dün akşam 6.8 şiddetinde Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca deprem bölgesine gitti. Afet Bölgesinde bulunan Bakanlar, Sürsürü Mahallesi’nde yıkılan binada devam eden arama kurtarma çalışmalarını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu  bölgede çok titiz bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayarak ''Bu enkazlar çok zor enkazlar çünkü artçı sarsıntılar da aynı zamanda devam ediyor''dedi ve ekledi:''Daha önce 2 kişinin sağ çıkartıldığı noktada bir ses daha duyuldu ve çalışmaların burada yoğunlaştı'' diye  ifade etti.

Soylu, ses alınabilmesi için herkesin sessizliğe dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerek, "Arama kurtartma ekipleri olarak hem soğuktan hem yorgunluktan sürekli olarak değişiyorlar. Hem de teknik ekipler binaların statiği olsun diğer durumları olsun onları değerlendirerek nereden binalara girecekleri konusunda çalışma yapıyorlar. İnşallah enkazın altındakilerin sağ salim kurtarılmalarını bekliyoruz. Hem çalışıyor hem dua ediyoruz." diye konuştu.

Soylu, Malatya Pütürge ve Doğanyol'da enkaz altında kalan olmadığını, Elazığ'da ise Maden ilçesinin beldesinde enkaz altında 3 kişi bulunduğunu ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Tüm imkanlarımızla seferber olmuş durumdayız. İlk dakikadan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları açık ve nettir. İnşallah yaralarımızı el birliğiyle saracağız ve burada karşı karşıya kalınan durumları el birliğiyle gidereceğiz" ifadelerini kullandı.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT