1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. BAKKA lezzet turu başladı

BAKKA lezzet turu başladı

Zonguldak'ın lezzet duraklarının tespiti, mekânların puanlanması ve medya iletişim kampanyaları yürütülmesine yönelik bir çalışma olan "Zonguldak...

BAKKA lezzet turu başladı

Zonguldak'ın lezzet duraklarının tespiti, mekânların puanlanması ve medya iletişim kampanyaları yürütülmesine yönelik bir çalışma olan "Zonguldak Lezzet Turu" çalışması başladı.

Hizmet sektörüne yönelik olarak Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen bu çalışmayla Zonguldak'ın markalaşması ve turizm sektörüne katkı sağlanması amaçlanıyor. Zonguldak'a has yöresel lezzetler ile birlikte yerel/yöresel olmayan diğer lezzetleri üreten, satan ve sunan mekânların ve lezzetlerin belirlenmesi ve puanlanması için 10 kişilik Gurme ekibi ve beraberindeki teknik ekip ile birlikte ilk ziyaretlerini gerçekleştirmeye başladılar. Yapılan tadımdan sonra değerlendirmelerini yapacak olan Gurmeler, çalışma boyunca lokantalardan pastanelere, balık restoranlarından kafelere kadar Zonguldak'taki birçok mekâna ziyaret gerçekleştireceklerdir. Gerçekleştirilecek ziyaretlerde sadece mekânlar ve lezzetler değil aynı zamanda hizmet, karşılama, sunum, temizlik vb. unsurlar da değerlendirilecektir. Yapılacak ziyaretlerden sonra çalışmanın sonuçları raporlaştırılarak Zonguldak'ın sahip olduğu yerel lezzetler ve lezzet durakları yerel ve ulusal alanda tanıtılacak.

BAKKA lezzet turu başladı

BAKKA lezzet turu başladı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT