1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Balıkesir 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Balıkesir 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Balıkesir Tabipler Odası tarafından 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen kutlamalarda Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Balıkesir 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Balıkesir Tabipler Odası tarafından 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen kutlamalarda Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Balıkesir Tabipler Odası tarafından 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Balıkesir Tabipler Odası Başkanı Dr.Necdet Uçan tarafından yapılan basın açıklamasında 14 Mart Tıp Bayramının sadece bir kutlama değil, onurlu bir direnişin ve Kuva-i Milliyenin başlangıç hikayesi olduğunu hatırlatarak "Kimleri herkes tarafından bilinen , kimileri ise isimsiz kahramanlardır. Hekimler savaşta afette hangi koşullar içinde olursa olsun, hiç düşünmeden görevini elinden geldiğince en iyi yapmak için çalıştığından kimsenin kuşkusu olmasın. 14 yıldır sürdürülen sağlıkta dönüşüm programı ve onun ana unsurları arasında yer alan performansa dayalı ödeme sistemiyle, hasta bakımında niteliğin değil niceliğin öne çıktığı; hekimlerin kısa sürelerde çok sayıda hastaya bakmaya zorlandıkları; hastalara, doğru düzgün anamnez alınmasına, fizik muayene yapılmasına izin vermeyen sürelerin ayrıldığı, nitelikli sağlık hizmeti sunabilmenin koşullarının yok edildiği bir sağlık ortamı yaratıldı. Bu yıl 14 Mart'a gelirken, Tabip Odaları olarak"14 Mart'a 4 talebiz var" diyerek, 20 Şubat 2017 tarihinden başlayarak bir dizi eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. Sizlerin sözcüsü olmaya, sesimizi duyurmaya çalıştık. Nitelikli bir sağlık hizmeti üretmenin en temel bileşenlerinden birini çalışma koşulları oluşturur. İnsanca çalışma koşulları ve emeğimizin karşılığı olan ücret, birbirinden ayrı düşünülemez. 14 Mart'ın tüm kötü uygulama haksızlık ve hukuksuzluklara karşın, iyilik, dostluk ve dayanışmanın gelecek güzel günler ve barış içinde bir yaşam için yeni bir başlangıcın ilk adımı olmasını diliyoruz. Tüm meslektaşlarımın Tıp Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum" dedi.

Balıkesir 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Balıkesir 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.