1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Balıkesir’de oryantiring sporu derslerdeki başarıyı artırdı

Balıkesir’de oryantiring sporu derslerdeki başarıyı artırdı

Burhaniye ilçesinde, okullarda oryantiring sporu gün geçtikçe daha çok yaygınlaşırken, sporun derslerdeki başarıyı artırdığı kaydedildi.

Balıkesir’de oryantiring sporu derslerdeki başarıyı artırdı

Burhaniye ilçesinde, okullarda oryantiring sporu gün geçtikçe daha çok yaygınlaşırken, sporun derslerdeki başarıyı artırdığı kaydedildi. Faruk Kızıklı İlkokulu 3-C Sınıfı öğretmeni Fatma Karatopak Altınsoy, oryantiring sporunun başarıyı artırdığı gibi öğrencileri teknoloji bağımlılığından uzak tuttuğunu anlattı. .

Burhaniye Faruk Kızıklı İlkokulu 3-C Sınıfındaki 28 öğrenci okul bahçesinde oryantiring sporu yaparken, büyük heyecan yaşıyor.,Öğretmen Fatma Kapatopak Altunsoy'un hazırladığı hedefleri bularak şifreleri çözmeye çalışan öğrenciler de oryantiring sporunu çok sevdiklerini anlattı. Okul bahçesinde oryantiring sporu yapan öğrenciler heyecan yaşadı. Öğrencileri oryantiring ile tanıştırdığını anlatan Öğretmen Altısoy, "Oryantırıng sporu ile öğrencileri bu sene tanıştırdım. Öğrencilerimiz hedef buluyorlar ve şifre çözüyorlar. Böylelikle derslerini daha kolay öğreniyorlar. Böylelikle bilgiler daha kalıcı oluyor. Asıl amaç ta, öğrencilerimizi teknoloji bağımlılığından uzak tutmak. Sporla dana çok ilgilenmelerini sağlamak. Oryantiring sporunu derslerimizde en etkili şekilde kullanmak istiyoruz. Bu spor derslerdeki başarıyı da artırıyor" dedi. Öğrencilerden Eren Deniz Coşkun da, "Oryantiring çok eğlenceli bir spor Bunun sayesinde fen bilgisi dersleriniz daha iyi oldu" dedi. Nisa İmer ise, "Oryantiringi çok seviyorum. Bunun sayesinde derslerimizi daha kolay öğreniyoruz. Öğretmenimize teşekkür ediyorum" dedi.

Balıkesir’de oryantiring sporu derslerdeki başarıyı artırdı

Balıkesir’de oryantiring sporu derslerdeki başarıyı artırdı

Kaynak: İHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT