1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bank Asya'da Parası Olanlar Ne Yapacak

Bank Asya'da Parası Olanlar Ne Yapacak

TMSF yetkilileri, Bank Asya'da parası olanların ne yapacağına ilişkin açıklama yaparak 100 bin TL'ye kadar sigortanın geçerli olduğunu söylediler.

Bank Asya'da Parası Olanlar Ne Yapacak

TMSF, BDDK'dan aldığı kararı uygulayarak Bank Asya'daki yüzde 63'lük hisselere el koydu. TMSF yetkileri de müşterilere yönelik bir açıklama yaparak, Bank Asya'da 100 bin TL'nin altında parası olanların sigorta güvencesi altında olacağını söylediler.

SİGORTA 100 BİN TL'YE KADAR GEÇERLİ

Bu akşam saat 21.00'dan sonra el koyulan Bank Asya'da parası olanlar için TMSF yetkilileri açıklamada bulundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bank asya'nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63'lük bölümünün Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kullanılmasına karar verdi. Haberi TMSF yetkilileri doğrularken, BDDK'nın aldığı kararı uyguladıklarını söylediler. Katılım bankalarında da 100 bin TL'ye kadar sigortanın geçerli olduğunu söyleyen yetkililer genel müdürlükte arama yapıldığını kaydettiler. Bank Asya'da 100 bin TL'nin altında parası olanlar sigorta güvencesi altında olacaklar.

BANKANIN NORMAL İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

BDDK'nın yaptığı açıklamadaki 100 bin liralık mevduat sigortası batık bankalar için kullanılan bir yöntem. Batan bankalarda kalan hesaplardaki parının 100 bin liraya kadar olan kısmını devlet karşılıyor. Ancak Bank Asya'nın faliyetleri normal olarak devam ettiği ve batmasını gibi bir durum söz konusu olmadığı için müşteriler mevduatlarına istedikleri gibi ulaşıp istedikleri işlemi yapabiliyor.

HABERE YORUM KAT