1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Barınaktaki kediler sular altında kaldı

Barınaktaki kediler sular altında kaldı

Mersin'de dün gece başlayıp sabaha kadar devam eden sağanak, kentte hayatı olumsuz etkilerken, yağış nedeniyle Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü...

Barınaktaki kediler sular altında kaldı

Mersin'de dün gece başlayıp sabaha kadar devam eden sağanak, kentte hayatı olumsuz etkilerken, yağış nedeniyle Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü içerisinde yer alan barınaktaki kediler sular altında kaldı.

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü içerisinde yer alan geçici hayvan barınağında bulunan kediler, dün gece başlayan ve sabah saatlerine kadar etkisini sürdüren yağmur nedeniyle zor durumda kaldı. Su basan barınaktaki yaklaşık 280 kedi, yüksek yerlere tırmanarak kendilerini korumaya çalıştı.

Kedilerin sulan içerisindeki bu zor durumu, cep telefonu ile kaydedilerek Mersin Hayvan Dostları Derneği'nin internet sitesinde yayınlandı. Kedilerin çok zor şartlar altında olduğunu belirten Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş, aralık ayındaki sel felaketinde 50'den fazla kedinin telef olduğunu, aynı trajedinin yeniden yaşanmasından korktuğunu söyledi. Derviş, bu konuda yetkililerden destek beklediklerini ifade etti.

Barınaktaki kediler sular altında kaldı

Barınaktaki kediler sular altında kaldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT