1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Bartın Kültür Evi’nin temeli Esenyurt’ta atıldı

Bartın Kültür Evi’nin temeli Esenyurt’ta atıldı

Esenyurt'ta İstanbul'un birçok semtinde yaşayan Bartınlı vatandaşların bir araya gelmelerini sağlayarak sosyal, kültürel ve çeşitli alanlarda etkinliklere...

Bartın Kültür Evi’nin temeli Esenyurt’ta atıldı

Esenyurt'ta İstanbul'un birçok semtinde yaşayan Bartınlı vatandaşların bir araya gelmelerini sağlayarak sosyal, kültürel ve çeşitli alanlarda etkinliklere ev sahipliği yapması planlanan Bartın Kültür Evi'nin temeli atıldı.

Esenyurt Belediyesi tarafından İstanbul'un birçok semtinde bulunan Bartınlılar için tahsis edilen Bartın Kültür Evi'nin temel atma töreni Namık Kemal Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Törene AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Esenyurt İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından mehter takımının seslendirdiği marşlar ve Bartın'ın yöresel halk oyun ekibinin gösterisi vatandaşların beğenisini kazandı. Birçok vatandaş mehter takımı ve halk oyunu ekibinin gösterilerini telefonlarıyla çekerken kimi vatandaşlar da gösterileri evlerinin camlarından izledi. Törende protokol üyeleri kültür evinin temelini atan tuşa hep birlikte bastı. Kültür evinin temeli dualar eşliğinde atılırken, çalışmalarının birlik ve beraberliği güçlendirmeye yönelik olmasına dikkat çekildi.

"Birlik ve beraberliğin pekişmesine de sebep oluyor"

Bartınlılar Kültür Evi'nin memleketlerinden uzakta olan vatandaşların buluşacağı uğrak bir nokta haline geleceğini ve insanlar arasındaki paylaşımlara büyük katkı sunacağına inandığını ifade eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, "Bir yandan referandum çalışmalarını yaparken bir yandan da rutin hizmetlerimizi yapıyoruz. Yanılmıyorsam bu bizim 23-24'üncü il derneklerine vermiş olduğumuz kültür merkezi. Kendi kültürlerini bu merkezlerde icra etsinler, rahat esinler. Kaynaşsınlar, birlik, beraberlikleri bozulmasın diye müsait olan her yerde bu kültür merkezlerini yapıyoruz. Bugün de bunlardan bir tanesinin temelini attık. İnsanlar hevesli bu işlere, gurbette Bartın'dan uzakta bir araya gelmenin gayreti içindeler. Bu iyi bir şey ülkede birlik ve beraberliğin pekişmesine de sebep oluyor, buna çalışıyoruz zaten" dedi.

Tören, katılımcılara plaket ve yöresel hediyelerin takdimiyle sona erdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT