1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Bartın’da Tıp Bayramı kutlandı

Bartın’da Tıp Bayramı kutlandı

Bartın'da 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tabip Odası...

Bartın’da Tıp Bayramı kutlandı

Bartın'da 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tabip Odası ve özel sağlık kuruluşları ortaklaşa etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından konuşan Bartın Tabip Odası Başkanı Dr. Burçin Sanlı "Bugün esasen Tıp Fakültesi öğrencilerinin organizasyonuyla sağlık çalışanlarının 1919'da işgale karsı direnenin temsili olarak kutlanmaktadır. Türkiye'deki sağlık topluluğunun ciddi ivedilikte ve akılcı yaklaşımlarla çözülmeyi bekleyen sorunları vardır. Biz hekimler mesleğimiz yanında taşımakla yükümlü olduğumuz aydın kimliğimiz ile de tüm sorunların toplumsal uzlaşı ile aşılmasında görevliyiz. Bu bağlamda Şifa Veren Ele Vefa anlayışında başta fakültedeki öğrencisinden profesörüne kadar tüm hekimler olmak üzere temizlik görevlisinden, hemşiresine, ambulans şoföründen güvenlik görevlisine tüm sağlık sektörü çalışanlarına yönelik maddi manevi her türlü şiddet ve baskıya hayır diyoruz" dedi.

Bartın Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hürol Aksu da, "Bugün tabii ki sağlık çalışanları için önemli bir gün. Önemli bir hafta. Her yıl tekrar ettiğimiz bugünün dışında devamlı süregelen bir hizmet ertelenemez bir hizmet var. İnsanların hayatlarını en iyi şekilde devam ettirmeye çalışan bir alan. Tabii ki bu alanda da sağlık çalışanları zor şartlar altında kendilerinden ailelerinden fedakarlık göstererek bu hizmeti yürütmeye çalışıyorlar. Bu açıdan bu hizmeti daha iyiye getirmek için daha fazla çalışmak gerekiyor. Bu konuda çalışan herkese hizmetlerinde başarılar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarının bugününü kutluyorum" şeklinde konuştu.

Bartın’da Tıp Bayramı kutlandı

Bartın’da Tıp Bayramı kutlandı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT