1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bartınlılar Yunus Emre Kültür merkezinde buluşacak

Bartınlılar Yunus Emre Kültür merkezinde buluşacak

İstanbul ve çevresinde yaşayan Bartınlıları bir araya getirmek için “Bartınlılar Buluşuyor” adıyla düzenlenecek olan geceye birçok köy derneği üyeleriyle katılım sağlayıp destek verecek. Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan gecede, eğlence gösterileri ve konseri de yer alacak.

Bartınlılar Yunus Emre Kültür merkezinde buluşacak

İstanbul ve çevresinde yaşayan Bartınlıları bir araya getirmek için “Bartınlılar Buluşuyor” adıyla düzenlenecek olan geceye birçok köy derneği üyeleriyle katılım sağlayıp destek verecek. Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan gecede, Bartın şivesiyle stand up show gösterisi ve yöresel müzik grubunun konseri de ye alacak. Ayrıca program için Bartınlıların yoğun yaşadığı bölgelerden de servislerle ulaşım imkanı sağlanacak. 

Bartınlıların yoğunlukta yaşadığı İstanbul’un Pendik ilçesinde düzenlenecek geceye BARFED, ULUSLULARDER, DRAHNADER, ULUKAYADER,DÜZKÖYDER, Dereli, Dereli Kanburoğlu ve Hasanören Köyleri ile Bartın’ın köy ve dernekleri de üyeleriyle katılım sağlayacak. AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet CİN’in de katılacağı hemşehri buluşmasına yine AK Parti’den Pendik Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterilen Bartınlı İş Adamı Rıdvan Maden’e de destek Bartınlılar olarak destek olunacak. Bartınlıların kaynaşması ve Rıdvan Maden’e destek için düzenlenmekte olan geceye tüm Bartınlı vatandaşlarımız davetlidir.

Rıdvan Maden kimdir?

1966 yılında Bartın’ın Ulus ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğimini Ulus ilçesinde tamamladı. 1988 yılında İstanbul, Pendik ilçesine geldi.

5 yıl otomotiv parça firmasında kalite kontrol departmanında çalıştı. 1993 yılında Bereket Mobilya adıyla mobilya ve beyaz eşya perakende sektöründe kendi firmasını kurdu. Halen şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

2001 ylında AK Parti Kurucu Mahalle Başkanlığı, sonrasında İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2009 yılından bu güne ULUSLULARDER Bartın ili Uluslular Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Pendik Dumlupınar (Taşlıbayır) Mahallesinde ikamet etmektedir.

 

Program Akışı

Etkinliğin program akışı ise şu şekilde olacak. Bartın tanıtım filmi, protokol takdimi, protokol konuşmaları, Bartın şivesi stand up show ve Yöresel Müzik Grubu Konseri (İstanbul Grup Çilek Orkestrası) şeklinde olacak.

Bartınlıların yoğun yaşadağı bölgelerden servisler kaldırılacak

Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde 02 Mart 2019 Cumartesi akşamı düzenlenecek geceye Bartınlıların yoğunlukta yaşadığı mahallelerden serviste kaldırılacak.

Servis Kalkış Noktaları:

1 – Ertuğrulgazi Mah. (Aydos Bartın Sokak ve Şahin Tepesi)
Araç Kalkış Saati: 18:00

2 – Velibaba Mah. Nokta Market Önü
Araç Kalkış Saati: 18:00

3 – Kavakpınar Mah. Köklü Kardeşler Fırını Önü
Araç Kalkış Saati: 18:00

4 – Dumlıpınar Mah. (Taşlıbayır Uluslularder Önü)
Araç Kalkış Saati: 18:00

5 – Dumlupınar Mah. Gözdağı Drahnader Önü
Araç Kalkış Saati: 18:00

6 – Kocaeli Gebze İlçesi Ulaştepe
Araç Kalkış Saati: 17:30

Servis hizmetinden yararlanmak için servis kalkış noktası sorumluları ve dernek başkanları ile irtabata geçebilirsiniz.

 

Bartınlılar Yunus Emre Kültür merkezinde buluşacak

HABERE YORUM KAT