1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başarılı öğretmen bilgisayarın kitabını yazdı

Başarılı öğretmen bilgisayarın kitabını yazdı

Bozüyük Halk Eğitim Merkezinde 2010 yılından beri görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan Yandım, başarılı çalışmalarını bilgisayarın...

Başarılı öğretmen bilgisayarın kitabını yazdı

Bozüyük Halk Eğitim Merkezinde 2010 yılından beri görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan Yandım, başarılı çalışmalarını bilgisayarın kitabını yazarak taçlandırdı.

Hakan Yandım, ilk olarak 2015 Mart ayında "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu" isimli 448 sayfalık bir kitap yayınlamıştı. Kitabın ikinci versiyonu 2016 Mart ayında yayınlandı. Şimdi ise 542 sayfadan oluşan ve yanında bir de yardımcı DVD yer alan kitabın yeni versiyonu olan "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 +Yardımcı DVD" yayınlandı.

Yayınlanan bu kitap MEB onaylı 163 saatlik bilgisayar işletmenliği kursu içeriğine sahip Türkiye'de yayınlanmış ilk ve tek kitap olma özelliği taşıyor. "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3" bu özelliğinin yanı sıra 3 işletim sisteminin anlatıldığı Türkiye'de yayınlanmış ilk ve tek kitap. İçerisinde 600 konu başlığının yer aldığı kitap A'dan Z'ye bilgisayar kullanımının tüm inceliklerini anlatıyor. Güncel sorunlara çözüm önerilerinin yer aldığı kitap akıcı bir dile sahip. Teknik dilden uzak, her seviyedeki bilgisayar kullanıcısının anlayabileceği şekilde yazılan kitabın yanında verilen DVD dolu dolu bir içeriğe sahip şekilde hazırlanmış. Kitap yanında verilen yardımcı DVD içerisinde; 2 GB'a yakın içerik, 582 dakika video eğitim, 1.364 slayttan oluşan sunumlar, uygulama soruları ve çözümleri, Word-Excel uygulama örnekleri ve çözümlü halleri yer alıyor.

İlçemizde yüzlerce kişiye Bilgisayar İşletmenliği kursu veren Yandım, 2010-2014 yılları arasında yürüttüğü "Annem Bilgisayar Öğreniyor" projesi ile 400'e yakın anneye Temel Bilgisayar Okuryazarlığı eğitimi vermişti. 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bilecik ilinde yılın fark oluşturan öğretmeni seçilerek Ankara'daki kutlama törenlerinde Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı makamlarında ilimizi temsil etmişti. Genç öğretmenin yayınlamış olduğu kitaplar birçok bilgisayar eğitimi veren kurumda kaynak kitap olarak kullanılmakta olup Milli Eğitim eski bakanı Nabi Avcı tarafından övgüyle karşılanmıştı.

Başarılı öğretmen bilgisayarın kitabını yazdı

Başarılı öğretmen bilgisayarın kitabını yazdı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT