1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Işık, SANKO standını inceledi

Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Işık, SANKO standını inceledi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Güney Anadolu Savunma, Havacılık Yerlileştirme Zirvesi kapsamında düzenlenen...

Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Işık, SANKO standını inceledi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Güney Anadolu Savunma, Havacılık Yerlileştirme Zirvesi kapsamında düzenlenen fuar alanında Sanko Makina standında inceleme yaptı.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, Savunma Sanayi Müsteşarlığının desteğiyle Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde düzenlenen zirvede savunma sanayine ilişkin bilgilendirme yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, savunma sanayi sektöründeki özel ve kamu kurum yöneticileri, daha sonra fuarda stant açan firmaları ziyaret etti.

Şimşek, Işık ve diğer yetkililer, Sanko Makina standında SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, GSO Başkanı ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu tarafından MST markası ile imal edilen iş makinaları ve Başak Traktör fabrikasında üretilen motor ve aksamlara ilişkin bilgilendirildi.

Fabrikada inceleme

Zirveye katılan Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekci, Daire Başkanı Bilal Aktaş, MKEK Genel Müdürü Ahmet Taşkın, TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Alpman, Genel Müdürü Selçuk Yaşar ve TÜDEP Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yetişgin, MST markası ile üretim yapan Sanko Makina fabrikasında incelemelerde bulundu.

Sektör üst düzey yöneticilerine,Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu, Fabrika Direktörü Timuçin Bayraktar, MST İş ve Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı ve diğer yetkililer tarafından sunum yapıldı, üretim süreçlerine ilişkin bilgi aktarıldı.

Savunma sanayi sektörünün üst düzey yöneticileri, inceleme ve bilgilendirme gezisinin ardından fabrika bahçesinde bekoloder operatörünün büyük ilgi gören gösterisi izlendi, hep birlikte fotoğraf çekimi yaptırıldı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Işık, SANKO standını inceledi

Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Milli Savunma Bakanı Işık, SANKO standını inceledi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.