1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yıldırım’dan “Dünya Down Sendromu Günü” mesajı

Başbakan Yıldırım’dan “Dünya Down Sendromu Günü” mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "Down sendromu, bir hastalığı değil, bir farklılığı ifade etmektedir. Bu farklılığın bilincinde olmak, hepimizi yakından...

Başbakan Yıldırım’dan “Dünya Down Sendromu Günü” mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "Down sendromu, bir hastalığı değil, bir farklılığı ifade etmektedir. Bu farklılığın bilincinde olmak, hepimizi yakından ilgilendiren bir sosyal meseledir" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Dünya Down Sendromu Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı. Tüm Down sendromlu çocukları ve ailelerini selamlayan Yıldırım, "Down sendromu, bir hastalığı değil, bir farklılığı ifade etmektedir. Bu farklılığın bilincinde olmak, hepimizi yakından ilgilendiren bir sosyal meseledir. Bu çocuklarımızın düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışarak sosyal hayatta yer edinebilmeleri, bizim sosyal sorumluluklarımızı yerine getirebilmemizle mümkün olacaktır" ifadelerini kullandı.

"Down sendromlu kardeşlerimizin de her türlü ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, hükümetimizin önceliklerindendir"

Down sendromlu insanların hayatın her alanında varlık göstermesinin toplumsal zenginliği ve insani değerleri arttıracağını dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Özel eğitime ihtiyaç duyan bütün vatandaşlarımız gibi Down sendromlu kardeşlerimizin de her türlü ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, hükümetimizin önceliklerindendir. Bizim siyasetimizin temelinde insana hizmet düşüncesi vardır. İnsana hizmet düşüncesiyle yürütülen kampanya ve projeleri yürekten destekliyor, herkesi en üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum. Down sendromlu kardeşlerimiz ve aileleri başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza en içten sevgilerimi sunuyorum."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT