1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Basın Mensupları’ndan Başkan Cin’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Basın Mensupları’ndan Başkan Cin’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Pendik’te ulusal ve yerel düzeyde yayın yapan gazeteciler, Pendik tarihinde Rekor bir oyla başkan seçilen Ahmet Cin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Ahmet Cin ziyarette seçim sonuçlarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Basın Mensupları’ndan Başkan Cin’e Hayırlı Olsun Ziyareti

31 Mart Mahalli idareler yerel seçimlerinde Cumhur ittifakının adayı olarak seçime giren ve seçimi rekor bir oyla kazanan Pendik Belediye başkanı Ahmet Cin’e ziyaretler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Pendik’te yerel ve ulusal düzeyde yayın yapan gazetecilerde başkan Cin’e makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

“BENİ NASIL TANIYORSANIZ BUNDAN SONRA DA ÖYLE TANIYACAKSINIZ”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan başkan Cin; Belediye Başkanlığı ile ilgili gelen soruya “30 yıldır sahada aktif olarak halkın içerisindeyim beni nasıl tanıyorsanız bundan sonra da ben böyle olacağım. Değişen hiçbir şey olmayacak’’dedi.

“OY ORANLARIMIZI ARTTIRDIK”

Geride kalan seçim süreciyle ilgili Başkan Ahmet Cin; 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı ile birlikte alınan oy oranlarına değinerek iyi bir sonuç elde ettiklerini ifade etti. Cin; Pendik’te Batı Mahallesi, Doğu mahallesi, Yeşilbağlar ve Orta Mahalle’de önceki dönemlere göre oy oranlarını ciddi şekilde arttırdıklarını  ve önemli bir başarı kazandıklarını vurguladı.

“BÜYÜKŞEHİRLE ORTAK PROJELERDE REVİZEYE GİDEBİLİRİZ”

Pendik’teki büyükşehir belediyesi ile ortak yapılacak projelerle ilgili soru üzerine Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin; sürecin devam ettiğini hatırlatarak, sonucun çıkmasını beklediklerini söyledi. Sonucun bu şekil itibariyle devam etmesi halinde ise Pendik’le ilgili projelerin bazılarında revizeye gidebileceğini bazılarının ise ilgili bakanlıklarca Pendik’e kazandırıla bileceğini ifade etti.

“SANDIK BAŞKANLARININ LİSTESİNİ ALMAK SUÇTUR”

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta’nın seçime kısa süre kala sandık başkanlarına gönderdiği mesajla ilgili da görüşlerini beyan eden Cin; Sandık başkanlarının herhangi birine verilmesi yasak. Ancak seçimlerden bir hafta önce sandık başkanlarına mesaj gönderildi. Bu yasak olan bir şey. Suç işlenmiş ve şuanda da bu gündeme geldi. Bu süreçte de delil olarak ortaya konun konulardan bir tanesi. Yüksek seçim kurulu bununla ilgi bir karar verecektir.”dedi.

BELEDİYEDE YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİK

Konuşmalarının arasında, Belediye yönetiminde ufak değişiklikler olacağını ifade eden Ahmet Cin, Bu konuda önümüzde ki  hafta son şeklini alacağını söyledi.

ANKET ÇALIŞMASI

Başkan Ahmet Cin; Pendik’in mahallelerine yönelik anket çalışması yapıldığını belirterek vatandaşların beklentilerine yönelik hizmet anlayışı ile kentin ihtiyaçlarını giderme noktasında halkla birlikte çalışacaklarını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT