1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Basın Yayın Enformasyon'a Pendik'ten usta isim
Basın Yayın Enformasyon'a Pendik'ten usta isim

Basın Yayın Enformasyon'a Pendik'ten usta isim

Gazeteci yazar ve Pendik Belediyesi Basın Danışmanı Ekrem Okutan, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak devletin tanıtım ve medya faaliyetlerinde önemli bir görev üstlendi. Okutan, Ankara'daki yeni görevine başladı.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) yönetimine basın alanında deneyimli bir isim atandı. Gazeteci  yazar Ekrem Okutan, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.  Pendik Belediyesi Basın Danışmanlığı görevini yürüten Okutan’ın atama kararnamesi,  Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Başbakan Davutoğlu ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı. Okutan, kararnamenin Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından  Ankara’daki yeni görevine başladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın Başkanlığı döneminde Yalçın Akdoğan’la birlikte  çalıştığı Pendik Belediyesindeki görevine Kenan Şahin’in Başkanlığı döneminde de devam eden Okutan,  basın ve tanıtımdan sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini  yürütüyordu. Star gazetelerinde uzun yıllar köşe yazarlığı yapan Ekrem Okutan, halen Akşam gazetesinde Hafta Sonu, Güneş Gazetesi’nde ise Politika yazılarına devam ediyor.  Okutan’ın “Siyaset ve Basın Perspektifinden Dalkavukluk”  ve “Türkiye’de Siyasal Muhalefet”  adını taşıyan iki kitabı bulunuyor.

Türkiye’de yaşanan gelişmelerin dünya basınındaki yansımalarını takip eden, politika üretme süreçlerine katkı sağlayan ve Türk ve yabancı basın mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, ayrıca ülkenin  tanıtımında da etkin rol oynuyor.  Türkiye’nin en eski ve köklü kurumlarından olan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Başbakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini yürütüyor. 

Ekrem Okutan kimdir?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 1996’da mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.  Star gazetesinde köşe yazarlığının ardından Akşam Gazetesi‘nde Hafta sonu, Güneş Gazetesi’nde de politika  yazılarını sürdürmektedir.  Pendik Belediyesinde Basın Danışmanı olarak  uzun yıllar görev yapan Okutan’ın “Siyaset ve Basın Perspektifinden Dalkavukluk”  ve “Türkiye’de Siyasal Muhalefet” adını taşıyan iki de kitabı bulunuyor.  Okutan, evli ve üç çocuk babasıdır. 

ekrem-okutan-bolgegundem.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.