1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkale’de ‘Öğrenci Taşıma Güvenliği’ toplantısı

Başkale’de ‘Öğrenci Taşıma Güvenliği’ toplantısı

VAN (İHA) – Van'ın Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı sistemde çalışan sürücülere yönelik "Öğrenci Taşıma Güvenliği"...

Başkale’de ‘Öğrenci Taşıma Güvenliği’ toplantısı

VAN (İHA) – Van'ın Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı sistemde çalışan sürücülere yönelik "Öğrenci Taşıma Güvenliği" toplantısı yapıldı.

Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, şube müdürleri ve taşımalı eğitime tabi okul müdürleri ve servis sürücüleri katıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Özkara, taşımalı eğitimde görev alan katılımcılara "Servis Araçları Yönetmeliği" konusunda bilgiler verdi.

Uyulması gereken yükümlülükleri anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa ise, öğrenci güvenliğinin ele alınması için bu toplantının düzenlendiğini kaydetti. Servis şoförlüğünün basit bir iş olmadığını, geleceğimizin teminatı olan çocukların güvenliğinin söz konusu olduğunu dile getiren Samsa, servis şoförlerinin kamusal bir görev yaptığını belirtti. Emanet alınan çocuklarının sağlıklı bir şekilde tekrar ailelerine teslim edilmesi gerektiğini dile getiren Samsa, ilçede 5 bin 500'e yakın çocuğun taşımalı olarak eğitim gördüğünü, bu rakamın birçok ilçe nüfusundan daha fazla olduğunu söyledi.

Başkale’de ‘Öğrenci Taşıma Güvenliği’ toplantısı

Başkale’de ‘Öğrenci Taşıma Güvenliği’ toplantısı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT