1. HABERLER

  2. YEREL

  3. BAŞKAN ‘A VATANDAŞTAN SESLİ MESAJ

BAŞKAN ‘A VATANDAŞTAN SESLİ MESAJ

BAŞKAN ‘A VATANDAŞTAN SESLİ MESAJ

            Pendik Belediyesi, Çağrı Merkeziyle vatandaşlara bir ilk sunuyor. Vatandaşlar isterse Pendik Belediyesi Çağrı Merkezini arayarak, Belediye Başkanı, Dr. Kenan Şahin'e sesli mesaj bırakabilecek. İki yılda 95 bine yakın başvurunun geri dönüşümünün yapıldığı Çağrı Merkezleri alanında bir ilke imza atıyor.

         Pendik Belediyesi'ni yerel yönetimler alanında öne çıkaran bu uygulamayla vatandaşlar, Çağrı Merkezinin 444 81 80 numarasını arayarak görevliye istek ve dileklerini iletmenin yanı sıra vergi borcunu sorgulatabiliyor, nöbetçi eczaneleri öğrenebiliyor veya sesli mesajla Belediye Başkanına özel mesajını iletebiliyor.

          Pendik Belediyesi tarafından bu yıl içinde oluşturulan vatandaş taleblerinin müracaat anından sonuçlanana kadarki süreci takip edip, süreç hakkında bilgi veren bir çözüm ekibi oluşturuldu. Bu güne kadar tahmini 95 bin vatandaşın müracaatlarının durumun ve sonucu hakkında bilgi veren çözüm ekibi toplam dört personelden oluşuyor.12 Personelden oluşan Pendik Belediyesi Çağrı Merkezi 2013 yılı içersinde toplam 156.928 çağrıya cevap  verrdi  

          Sesli mesaj yoluyla müracaat edilen Çağrı Merkezi'nde, yardım talebinden ağaç budamaya, stajdan asfaltlamaya, atık pilden, fare ilaçlamasına, fazla eşyadan moloz alımına kadar her konuda başvuru yapılabiliyor. Haftanın 7 günü faaliyete olan Çağrı Merkezi telefon, e-mail, WEB yoluyla sesli mesaj ve sosyal medya üzerinden gelen talep ve şikâyetleri karşılıyor. Tüm aramalar ve mesajlar tek tek değerlendirilerek ilgili birimlere iletilmek suretiyle en kısa sürede sonuç alınması sağlanıyor. Vatandaşlara başvurusu hakkında en az 3 kez bilgilendirme yapılıyor.

       Bugüne kadar 94 bin 658 başvurunun kayıt altına alınarak ilgili birimlere yönlendirildiği Çağrı Merkezi 2011yılı sonunda hizmete başladı. Pendiklilerin en çok istekte bulunduğu konu moloz yığını olurken en çok başvurunun yapıldığı yer Kaynarca Mahallesi oldu.2013 yılı içersinde 3 bin 216 moloz talebi gelirken çeşitli konularda 2 bin 367 başvuruyla Kaynarca Mahallesi ilk sırada yer aldı.    

HABERE YORUM KAT