1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Ahmet Cin “Seçim vaatlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz”

Başkan Ahmet Cin “Seçim vaatlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz”

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 23 Haziran seçimlerden sonra ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ahmet Cin, Pendik genelinde yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.

Başkan Ahmet Cin “Seçim vaatlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz”

Seçimlerin ardından 6 aylık fiili olarak bir faaliyet döneminde olduklarını altını çizen Cin, projelerin yeni duruma göre (CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı seçilmesi) yeniden planlanması, revize edilmesi ve yeni bir yol haritasının belirlenmesiyle ilgili bir süreç içinde olduklarını ifade etti.

Pendik Belediyesi’nin Pendik’in kurumsal anlamda oturmuş bir alt ve üst yapısı olduğuna dikkat çeken Ahmet Cin, bir önceki dönemki Kenan Bey ve kendisinden önceki Erol bey dönemlerinde Pendik’e çok ciddi alt yapı ve üst yapı yatırımların yapıldığını belirtti. İlçenin bu anlamda belli bir noktaya geldiğini ve bu süreçten sonra Pendik’e ne yapabilirizi düşündüklerinde ulusal ve uluslararası anlamda projeler ürettiklerini açıklayan Cin, bu çalışmaları yaparken ortaya çıkan sonuçta projelerin Pendik Belediyesi bütçesiyle yapılması mümkün olmadığını söyledi.

Başkan Ahmet Cin, o dönem projelerle ilgili olarak Binali bey ve ekibiyle çok uzun süreli çalışmaların ardından Pendik’e yapılacak olan projeleri bir noktaya getirdiklerini anlatarak ‘’Binali Bey Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış olsaydı İstanbul’a yapacağı 85 milyar liralık yatırımın 8,5 milyar TL’si Pendik’e gelecekti” dedi.

“EKREM İMAMOĞLU’NUN PROJELERİMİZE KARŞI MESAFELİ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Konuşmasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Pendik Belediyesi’ne olan ziyaretiyle devam eden Başkan Cin, kendisiyle olumlu  geçtiğini düşündükleri bir toplantı gerçekleştirdiklerini aktararak, Pendik Belediyesi’nin İBB ortaklığıyla gerçekleştireceği projeleri kendisine takdim ettiklerinde, İBB Başkanı İmamoğlu’nun bütçeden dolayı mesafeli yaklaştığını gördüklerini söyledi.

“SEÇİM VAATLERİMİZDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

İBB ortaklığıyla Pendik’e yapılacak projelerden, yatırımlardan vazgeçmeyeceğini üzerine basa basa vurgulayan Ahmet Cin, "Büyükşehir teklif ettiğimiz projelerimizi gerçekleştirmezse bizde bunu ilgili bakanlıklarla beraber nasıl yapabilirizin yollarını  araştıracağız ve yapacağız. Seçim vaatlerimizden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Söz verdiğimiz gibi hepsini yerine getireceğiz” dedi.

78048253-538943270170697-5307337112536743936-o.jpg

PENDİK SAHİLDE YAPIMI DEVAM EDEN OTOPARK PROJESİ:

“DEVRETSİNLER, BİZ YAPALIM”

AK Parti İBB Başkanı Mevlüt Uysal döneminde yapımına başlanan Gülistan Sofrası yanında devam eden 4500 araçlık Pendik merkez otopark projesinin gelenin noktada durduğunu ifade eden Ahmet Cin,’’bununla ilgili CHP Meclis üyesi arkadaşlarla görüştük, CHP’li meclis üyeleri müteahhitle ilgili maddi anlamda bazı sıkıntıların yaşandığını ifade ettiler. Biz biraz ısrarcı olunca bir miktar müteahhide ödeme yapmışlar. Bir hareketlenme oldu. Ancak sonra yine durdu. Sonra tekrar biz müdahale etmeye çalıştık. 'Bunu hızlandırmamız lazım. İhtiyaç var' dedik. Ekrem Bey’in ziyaretinden 2-3 gün önce bir hareketlenme oldu yine ama şu an yine durdu. Şunu CHP’li arkadaşlara net olarak ifade ettim. Bunu siz halledemiyorsanız devredin bize, biz yapalım. Şimdi onlar ‘’biz halledeceğiz’’ noktasına getirdiler. Şu anda henüz bir hareketlenme göremiyoruz. Buradan yine kendilerine ifade edeyim bizim teklifimiz yine açık. Devretsinler bize biz geri kalanını halledelim” diye konuştu.

Haber: Yusuf Saray
Bölge Gündem Genel Koordinatörü

HABERE YORUM KAT