1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Akpınar’dan öğrencilere şenlik müjdesi

Başkan Akpınar’dan öğrencilere şenlik müjdesi

Karşıyaka Belediyesi, binlerce öğrencinin tatil heyecanını "Yarıyıl Şenliği" ile taçlandıracak.

Başkan Akpınar’dan öğrencilere şenlik müjdesi

Karşıyaka Belediyesi, binlerce öğrencinin tatil heyecanını "Yarıyıl Şenliği" ile taçlandıracak. 15 gün boyunca film gösterimlerinden illüzyon şovlarına kadar, birbirinden renkli 134 etkinlik gerçekleştirilecek. Okul ziyaretleri yaparak öğrencilere müjdeyi veren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Çocuklarımıza çok keyifli ve verimli bir tatil yaşatacağız" dedi.

Yarıyıl tatilinde çocukları nitelikli ve eğlenceli etkinliklerle buluşturmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, dopdolu bir şenlik programı hazırladı. Geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü kurucusu, gazeteci Vecdi Altay'ın anısına ithaf edilen Yarıyıl Şenliği, 20 Ocak Cumartesi günü saat 13.00'te Karşıyaka Çarşı girişi (İskele önü) ve Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı arasındaki kortejle başlayacak. Açılış töreni de alanda yapılacak.

İlkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik şenlik, 3 Şubat'a kadar devam edecek. Çocuk tiyatroları, animasyon film gösterimleri, atölye çalışmaları, imza günü ve söyleşiler, illüzyon gösterileri ve yüz boyama etkinlikleri gibi, toplam 134 faaliyet gerçekleştirilecek. Etkinliklere Ahmet Piriştina, Ziya Gökalp, Deniz Baykal ve Çarşı Kültür Merkezleri ev sahipliği yapacak.

Okullara ziyaret

Geçtiğimiz günlerde ilçedeki okulları ziyaret eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, çocuklara şenlik müjdesini de verdi. Başkan Akpınar, "Eğitim yaşamlarında zorlu bir dönemi daha geride bırakan çocuklarımızı ödüllendirmek, nitelikli ve keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak için dolu dolu bir şenlik programı hazırladık. Çocuk Kulübümüzün kurucusu olan, değerli ağabeyim Vecdi Altay'ın anısına ithaf ettiğimiz şenliğimize tüm çocuklarımızı bekliyor, iyi tatiller diliyorum" dedi.

Başkan Akpınar’dan öğrencilere şenlik müjdesi

Başkan Akpınar’dan öğrencilere şenlik müjdesi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT