1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Alkayış’tan Hollanda ve Almanya açıklaması

Başkan Alkayış’tan Hollanda ve Almanya açıklaması

Hukukçular Derneği Adıyaman İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış, "Hollanda ve Almanya'nın bakanlarımıza karşı sergilediği tutum kabul edilemez" dedi.

Başkan Alkayış’tan Hollanda ve Almanya açıklaması

Hukukçular Derneği Adıyaman İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış, "Hollanda ve Almanya'nın bakanlarımıza karşı sergilediği tutum kabul edilemez" dedi.

Başkan Alkayış, Almanya'nın ve Hollanda'nın Türkiye'ye karşı sergilediği tavrın kabul edilemez olduğunu dile getirerek, "Bilindiği üzere 16 Nisanda ülkemiz halkoylaması ile anayasa değişikliğini oylayacaktır. Bu nedenle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da oy verecektir. Bu kapsamda yurt dışına da bilgilendirme toplantıları planlanmıştır. Fakat Avrupa ülkeleri programları sudan bahanelerle iptal etmeye başlamıştır. Bu durum demokratik standartları sıfırlamaya başlayınca da ülkemiz harekete geçmiştir. Dışişleri bakanımızın hemen hemen tüm toplantılarına engel çıkarılmıştır. En sonunda da dışişleri bakanımızın uçağına Hollanda iniş izni vermemiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın ülke temsilcimiz ile bir araya gelmesi kabul edilemez bir tavırla engellenmiştir. Her seferinde demokrasiden, sivil siyasetten, insan haklarından bahseden Avrupa'nın bu tutumu kendi değerleri ile çelişmesidir. Avrupa samimi olmadığını göstermiştir. Türkiye bu kabul edilemez tavır karşısında tek yürek olmuştur. Tüm siyasi partiler ve STK lar aynı şekilde tutum geliştirerek örnek bir davranış göstermişlerdir. Türkiye bu davranış karşısında kaybetmedi ancak bu şekilde devam ederse Avrupa çok büyük bir itibar kaybı yaşayacaktır. Ülke olarak demokrasi, insan hakları gibi temel değerleri arttırarak yolumuza devam edeceğiz. Demokrasimizi daha da köklü hale getirmek için çok çalışacağız. Halkımızın talep ettiği reformları kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Hollanda'nın ve Almanya'nın Bakanlarımıza karşı sergilediği kabul edilemez tutumları kınıyoruz" diye konuştu.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT