1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Başkan Altınok Öz´e Dostlar Buluşması

Başkan Altınok Öz´e Dostlar Buluşması

Başkan Altınok Öz´e Dostlar Buluşması
        Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e Kartal için yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etmek ve yeni dönemde desteklerini sunmak  için, katılımcıların çoğunluğu Soğanlık ve Uğur Mumcu Mahallelerinde ikamet eden vatandaş ve esnaftan oluşan, ‘’ Dostlar Buluşması ‘’ olarak adlandırılan 
 bir yemek organize edildi. Yemeğe Başkan Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanısıra CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Kartal CHP İlçe Başkanı Kamer Gök, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları, Kartal Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediye Başkanı Siyasi Danışmanları katıldı.
 
       Kemençe ile renklendirilen yemekte, Karadeniz Halk Oyunları ekibi Trabzon Akçaabat Horonu ile yoğun ilgi gördü. Türküler eşliğinde keyifli geçen yemekte CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan bir konuşma yaptı. Karan, “Eski ilçe yöneticilerimiz, bu akşam burada toplanan Trabzonlu hemşerilerimiz ve bu güzel organizasyonu gerçekleştiren herkese teşekkür etmek istiyorum. Değerli dostlarımız, biliyorsunuz ülkemiz çok kötü bir süreçten geçiyor. Hiç alışık olmadığımız şeyleri ‘’doğalmış’’ gibi bize alıştırmaya çalışıyorlar. Bu noktada Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Atatürkçü düşünceye, direnişe ihtiyaç vardı. Bu yüzden önümüzdeki yerel seçim Türkiye’nin olmazsa olmasıdır. Biz bir gemiye bindik. Bu gemi ya limana yanaşacaktır ya yanaşacaktır. Bu gemi battığı zaman herkes boğulacaktır. Bu yüzden biz susmayacağız, direneceğiz, dik duracağız. Bu anlamda önümüzdeki yerel seçimler, partimizin ve Türkiye’nin kurtuluşudur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kartal’da çok değerli bir Belediye Başkanı var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Altıok’unu Kartal’da Altınok’a dönüştürmüş değerli Belediye Başkanımıza huzurlarınızda bir alkış istiyorum. Ve inanıyoruz ki yeni dönemde de Belediye Başkanımız yerel yönetim destanını, belediye destanını Kartal’da siz değerli halkımıza verecektir ve vermeye devam edecektir. Bu anlamda da salonumuzda bulunan herkesin Belediye Başkanımıza ve ekibine destek olmasını bekliyorum. Bu güzel organizasyon için Trabzon’dan geldim, çok mutluyum. Ben bugün Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanıyım. Sizler de burada memleketimize hizmet etmeye çalışıyorsunuz. Hepinize bu anlamda sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
      Karan daha sonra Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü konuşmasını yapmak üzere sahneye davet etti. Konuşmasına “İyi akşamlar” diyerek başlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Yine doğum var, ölüm var, her şeyin bir sonu var. Bu arada Kazım Koyuncuyu da rahmetle anıyorum, bugün doğum günüydü.
 Ama eserleriyle kalbimizde yaşıyor. Biz Kartal’ı yerel yönetime aldığımız zaman bir slogan ortaya koyduk. Eğer bir kentte yaşıyorsanız nereden geldiğiniz  hiç önemli değil. O kentin bir parçasısınız. O kenti seveceksiniz ki sevdiğinize zarar vermeyesiniz. Onun için “Kartal’ı Seviyorum” dedik ve bunu söyletmeye çalıştık. Ama söyletmeye çalışmadığımız, yüreğinde hiç Kartal sevgisi eksik olmayan, Kartal’da hizmeti olan ve Kartal’dan ayrıldıktan sonra bile,  mezarı başında kızının dediği gibi “Kartal, babamın gönlünden hiç kopmadı” diyen rahmetli Kadir Özcan’ı da anıyorum. Böyle bir gecede Belediye Başkanı  olarak “Şunları şunları yaptık” demenin anlamı yok. Ama bir şey söylemekte fayda var. İyi ki Kartal’da yönetici olmuşum, iyi ki sizlerle beraber olmuşum. Kartal’ın geleceği, bugün Milliyet Gazetesi’nin de yazdığı gibi çok parlak. Öyle parlak bir yerde yönetici olmak benim için gurur vericiydi.
 
       Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday adaylarından birisiyim. Sekiz tane aday adayı var. Yani benim payıma düşen %12.5. %12.5’luk konuşuyorum. Eşim ve ben, hepinize hem iyi akşamlar diliyoruz, sevgi ve  aygılarımızı sunuyoruz. Sizlerle beraber olduğum için mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu güzel geceye renk kattınız” dedi.

HABERE YORUM KAT