1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Asya, TÜGVA üyelerini ağırladı

Başkan Asya, TÜGVA üyelerini ağırladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muş İl Temsilcisi Tahsin Oran ve vakfın yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Feyat Asya'yı ziyaret etti.

Başkan Asya, TÜGVA üyelerini ağırladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muş İl Temsilcisi Tahsin Oran ve vakfın yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Feyat Asya'yı ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde TÜGVA İl Temsilciliğine seçilen Tahsin Oran, yeni yönetimi ile tanışma ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Başkan Asya'yı ziyaret eden Oran ve beraberindekiler, vakfın faaliyetleri ile ilgili bilgi verdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Asya, TÜGVA'nın yeni yönetimine başarılar diledi. Gençlerin fikirlerini her zaman önemsediklerini ifade eden Başkan Asya, onlarla birlikte her zaman faydalı hizmetler yapılacağını kaydetti. Sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını önemsediklerini söyleyen Başkan Asya, özellikle gençlerin öncelikli olduğu STK'ların farklı olduğuna dikkat çekerek, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin vatanına ve milletine faydalı bireyler olmasında sizlere özel bir sorumluluk düşüyor. Geçmişte bu alanda güzel hizmetler yapan derneklerimiz ve vakıflarımız oldu. Benim okul yıllarında Milli Gençlik Vakfının olması güzel bir avantajdı. O dönemdeki birçok gencin geleceğinin şekillenmesinde bu vakfın rolü yüksek olmuştur. TÜGVA'da aynı minvalde kurulmuş bir vakıftır. Dileğim ve temennim adil düzen mantığı içinde hareket ederek gençlerimizin hayatlarının şekillenmesini sağlarsınız. "Sen-ben" kavgası olmadan sağlam bir dava aşkıyla bunu yapabiliriz. Küçük hesaplar için ilkeli duruşumuzdan taviz vermememiz gerektiğine inanıyorum. Sizlerin samimiyetine inanıyorum. Yapacaklarınızla hem gençliğe faydalı olacaksınız hem de sivil toplum kuruluşlarının kalitesini daha da yükseltebilirsiniz. Muş Belediyesi olarak her türlü etkinliğinize paydaş olmaktan gurur duyacağımızı özellikle ifade etmek istiyorum. Sizlerin aracılığıyla gençlerimize, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunarız. Ben tekrar yeni yönetiminizin hayırlı olmasını diler, çalışmalarınızda başarılar dilerim" dedi.

TÜGVA'nın ülke genelinde faydalı çalışmalar yaptığını söyleyen İl Temsilcisi Tahsin Oran ise, bundan Muş'taki gençlerin de istifade etmesini sağlamak için bu yola koyulduklarını ifade etti. İyi bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını ve bu doğrultuda planlamalar yaptıklarını kaydeden Oran, "Gençliğin sosyal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren ve nitelikli bireyler olmasını sağlamak için çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Kur'an-ı Kerim, fıkıh, siyer ve hadis gibi dini öğretilerimiz ile birlikte gençlerimizin sosyal ve kültürel alanda aktif olmaları için programlar yapacağız. Yönetimimizi oluşturarak faaliyetlerimize start verdik. İnşallah Muş'ta gençliğe yönelik çok faydalı hizmetler yapacağız" diye konuştu.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.