1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Başkan Asya’dan Atatürk İlkokuluna ziyaret

Başkan Asya’dan Atatürk İlkokuluna ziyaret

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Başkan Asya’dan Atatürk İlkokuluna ziyaret

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Eğitim camiası ile buluşma kapsamında okul ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkanı Feyat Asya, son olarak belediye hizmet binası yanında bulunan Atatürk İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Rıfat Akdeniz tarafından karşılanan Başkan Asya, okulun genel durumu ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Asya, belediyenin çalışmaları ile ilgili kendilerini bilgilendirirken, fikir ve önerilerini de aldı. Toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye ve hasbıhal etmeye özen gösterdiklerini kaydeden Başkan Asya, özellikle eğitimcilerin ilin kalkınması ve gelişmesi noktasındaki fikirlerini önemsediklerini ve bu kapsamda okul ziyaretlerini gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Belediye olarak her türlü eleştiriye açık olduklarını ve hesap verebilirlik ilkesine bağlı kalarak vatandaşların söylemlerini dikkate aldıklarını kaydeden Başkan Asya, en iyiyi yakalamak ve uygulamak için mücadele ettiklerini söyledi.

Görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Asya, "Bugüne kadar birçok alanda yaptığımız yatırımlarla ilimizin gelişimine ivme kazandırdık. Yaptığımız hizmetleri istişare geleneği ile toplumun dinamiklerinin fikir ve önerilerini alarak hayata geçirdik. Bu anlayışla ihtiyaç duyulan birçok tesisi hizmete açmanın mutluluğunu yaşadık. En önemli projemiz olan altyapı projesini başlatarak ilimizin yıllardır dillendirilen sorununu ortadan kaldırdık. Bu yıl geçen yıllara oranla daha zor bir dönem yaşadık. Şehrin en yoğun güzergahlarında kazı ve döşeme çalışması yaptık. İster istemez vatandaşlarımız bu çalışmalardan etkilendi. Allah'a şükürler olsun ki yapılan çalışmaların ne kadar önemli olduğunun farkında olan halkımız, bizlere destek olarak motivasyonumuzu güçlendirmiştir. Çalışmalar sırasında en fazla eleştirildiğimiz noktalarda biri, döşemelerin aynı anda tek seferde kazılarak yapılması konusunda oldu. Ancak bu önerinin imkansız olduğunu her hattın farklı hesaplarla yapıldığını izah ettik. Kanalizasyon hattı zaman zaman 7 metre derinliğinde kazılırken, içme suyu ve yağmur suyu hatları ise bazen 1,5 metre derinlikte döşeniyor. Bunun yanı sıra kanalizasyon ile içme suyu hatlarının birbirine yakın olmaması gerekiyor. Çünkü olası bir doğal afette bu hatların birbirine karışmaması ve farklı sonuçların yaşanmaması gerekiyor. Biz bunları anlattıkça vatandaşlarımız ne kadar haklı olduğumuzu ve ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu ifade ediyorlar" dedi.

"Bu yıl birçok bölgede aynı anda altyapı çalışması yapmamız, şehri şantiye alanına çevirmiş olabilir" diyen Başkan Asya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunu yaparken, yoğun olarak kullanılan bölgeleri bu yıl tamamlayıp, kazı yapılan yerlerin iyi bir şekilde sıkışmasını sağlayarak gelecek yıl kalıcı üst yapı çalışması başlatacağız. Aynı şekilde gelecek çalışma sezonunda altyapı çalışmalarını da bölgesel olarak yaparak tamamlamayı hedefliyoruz. Altyapı projesinin yanı sıra ilimizin su sorununu tamamen ortadan kaldıracak bir projemizi hayata geçiriyoruz. Alparslan-2 Barajı'nda ilimize cazibeli içme suyu getirilmesi noktasında çalışmalar devam etmektedir. Mercimekkale mevkiinde kurulacak arıtma tesisi ile elde edilecek içme suyuyla Muş'un yüz yıllık sorununu kaldırıyoruz."

Muş'un yeşil alan kapasitesini her geçen gün arttırdıklarını belirten Başkan Asya, "Vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak için kapsamlı bir çalışma başlattık. Bugüne kadar birçok mahallemizde oyun grupları ve oturma alanları oluşturduk. Bunun yanı sıra Ahmed-i Hani ve Karni Deresi gibi mesire alanlarını hizmete açarak, vatandaşlarımızın bu mekanlardan istifade etmesini sağladık. Göletli Park, 2023 Hatıra Ormanı ve Kent Meydanı gibi projelerimiz ile bu alanların kapasitesini ilimizde arttırmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Başkan Asya, konuşmasının ardından öğretmenlerin sorularını yanıtladı. Sohbet havasında geçen ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Başkan Asya’dan Atatürk İlkokuluna ziyaret

Başkan Asya’dan Atatürk İlkokuluna ziyaret

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT