1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Ataç Mollaoğlu Mahallesi’nde

Başkan Ataç Mollaoğlu Mahallesi’nde

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Mollaoğlu Mahallesi'nde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Başkan Ataç Mollaoğlu Mahallesi’nde

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Mollaoğlu Mahallesi'nde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Tepebaşı Belediyesi Muhtar İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği mahalle buluşması etkinliğine, mahalle sakinlerinin yanı sıra Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

Tepebaşı Belediyesinin hayata geçirdiği projeler ve çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi veren Başkan Ataç, mahalle sakinlerinden gelen talepleri de not aldı. Başkan Ataç, burada yaptığı konuşmasında, "Ertuğrulgazi Mahallesi'ne bir su sporları merkezi açtık. Buradan yaklaşık 20 bin kişi yararlandı. Tepebaşı bölgesinde bütün çocuklar yüzme öğrensin istiyoruz. Bu dönem içinde bir alzheimer merkezi yaptık. Burada örme yetersizliği bulunan bireylerimiz için huzur evi açacağız. Bu da Türkiye'de bir ilk olacak, çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Onlar için ağız ve diş sağlığı merkezi açtık ve 5 yıl içinde 37 bin çocuğumuzun diş tedavisini gerçekleştirdik. Burada yapılan işlerden herhangi bir ücret almıyoruz, hizmetlerimiz ücretsiz. Batıkent, Zincirlikuyu ve Aşağı Söğütönü'nde 300 parsellik hobi bahçelerimiz var. Bunların yaklaşık 150 tanesi engelli ve şehit ailelerimize tahsis ettik. Geri kalan 150 parseli de emekli vatandaşlarımızın kullanımına sunduk" ifadelerini kullandı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı mahallelerinde görmekten mutlu olduğunu belirten muhtar Şükrü Sıkı ise "Belediye Başkanımız Tepebaşı bölgesinde güzel çalışmalar yapıyor. Bizleri ziyaret ederek çalışmalar hakkından bilgiler aktardı. Mahallem adına kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantıda ayrıca Mollaoğlu Mahallesi sakini kadınlar, Başkan Ataç'a Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği kültür turlarına katılmak istediklerini iletti. Kadınların bu talebini olumlu karşılayan Başkan Ataç da ilgili birim yetkililerine konuyla ilgilenmeleri için talimat verdi.

Başkan Ataç Mollaoğlu Mahallesi’nde

Başkan Ataç Mollaoğlu Mahallesi’nde

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT