1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Baran, ‘Evet’ kampanyası için mahalle turunda

Başkan Baran, ‘Evet’ kampanyası için mahalle turunda

Körfez Yarımca'da bulunan pazarı dolaşan ve 16 Nisan'da yapılacak referandum için bilgilendirmelerde bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Bu...

Başkan Baran, ‘Evet’ kampanyası için mahalle turunda

Körfez Yarımca'da bulunan pazarı dolaşan ve 16 Nisan'da yapılacak referandum için bilgilendirmelerde bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Bu seçim rejim değil, sistem değişikliği" dedi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, teşkilat üyeleriyle birlikte Yarımca'daki pazaryerini ziyaret etti, hem vatandaşlara hem de esnafa yeni anayasayı madde madde anlattı.

Türkiye'nin tarihi bir değişimin arifesinde olduklarını söyleyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Türkiye Cumhuriyeti'nin 29 Ekim 1923'te kurulduğunu, kuruluştan bu yana 94 yıl geçtiğini söyleyerek, "Türkiye, 94 yılda 65 hükümetle tanıştı. Eğer istikrar olsaydı, her 5 yılda bir seçim yapılsaydı, bugün 65. hükümet değil, 19. hükümet kurulacaktı" dedi.

Rejim tartışmalarının 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla sona erdiğini yapılmak istenilen ise bir "sistem değişikliği" olduğunu söyleyen Başkan Baran, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye'ye hız ve güç katacağını vurguladı. Yeni sistemle demokrasinin daha da gelişeceğini dile getiren Başkan Baran, "Cumhurbaşkanı ile milletvekilleri aynı gün seçilecek. Seçim akşamı hükümet de milletvekilleri de belli olacak, görevine hemen başlayacak" diye konuştu.

Başkan Baran, ‘Evet’ kampanyası için mahalle turunda

Başkan Baran, ‘Evet’ kampanyası için mahalle turunda

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT