1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Böcek, Dostlar Meclisi’nde

Başkan Böcek, Dostlar Meclisi’nde

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi'nin konuğu oldu.

Başkan Böcek, Dostlar Meclisi’nde

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi'nin konuğu oldu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Dostlar Meclisi Başkanı Erdoğan Kahya, her hafta konusunda uzman, kent dinamikleriyle bir araya geldiklerini belirterek, uzun yıllardır belediye başkanlığı yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Projelerimizle Türkiye'ye örnek olduk

Başkan Muhittin Böcek, Antalya sevdası farklı meslek gruplarının bir araya gelmesiyle oluşan Dostlar Meclisi'nin konuğu olmaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Başkan Böcek, 19 yılda gerçekleştirdikleri vizyon projelerle Konyaaltı'nı, Türkiye'nin en önemli ilçelerinden biri haline getirdiklerini kaydetti. Başkan Böcek, "Antalya'da ilk kentsel dönüşümü Konyaaltı'nda yaptık. Yeni parklar, yaşam alanları, sosyal donatılar ile önceliklerimizi halkın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdik. Bölgemizin ihtiyaçlarından sonra 3'üncü dönemimizde belediye hizmet binasını yaptık" dedi.

Sosyal Belediyecilik Konyaaltı'nda

Konyaaltı'nda sosyal belediyecilik uygulamaları alanında önemli hizmetler yaptıklarını belirten Başkan Böcek, "7'den 77'ye bütün vatandaşlara farklı meslek alanlarında ücretsiz kurslar düzenliyoruz. Gıda ve Giyim Bankası, Engelli Merkezi, Beslenme ve Diyet Bölümü, Aile Danışma Merkezi, Evde Bakım Servisi gibi bir çok sosyal destek birimini Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi'yle (KOSHİM) tek çatı altında topladık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kendilerine verilen "Konyaaltı Kart" ile ücret ödemeden market alışverişlerini yapabilmekteler. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için 2 yeni kreş açtık. Türkiye'ye örnek olan ATM Park projesinin 2'ncisini gerçekleştirdik."

Yaşlılar kreşimiz tamamlandı

'Bölgemizde bütün vatandaşlarımızı ilgilendirecek önemli projeler üretiyoruz" diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, "Emekli vatandaşlarımız için "Emekli Kahvesi" açtık. Gün boyu emekli vatandaşlarımız ücretsiz çaylarını içerek, vakit geçirebiliyor. Türkiye'de bir ilk olan "Yaşlılar Kreşi'ni tamamladık. Bu yıl içinde hizmete açıyoruz" diye konuştu.

Fuar ve Kongre Merkezi projesi başladı

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı'nın Türkiye'nin en önemli fuarlarından biri haline geldiğine dikkat çeken Böcek, "Çadırlarda başladığımız Kitap Fuarımızın 7'ncisini gerçekleştirdik. 8'inci Kitap Fuarımızı Pınarbaşı Mahallesi'nde yapımına başlanan Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğiz. 3 bin 500 kişilik Kongre ve Fuar Merkezini bu yıl içinde hizmete açacağız" dedi.

Hayata geçen ve devam eden projelerle ilgili bilgi veren Başkan Böcek, Dostlar Meclisi üyelerinin sorularını da cevaplandırdı. Daha sonra ise Antalya Dostlar Meclisi Başkanı Erdoğan Kahya, günün anısına Başkan Böcek'e plaket verdi.

Başkan Böcek, Dostlar Meclisi’nde

Başkan Böcek, Dostlar Meclisi’nde

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT