1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Böcek, kreş öğrencileriyle ağaç dikti

Başkan Böcek, kreş öğrencileriyle ağaç dikti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Kreş öğrencileriyle birlikte, Orman Haftası'nda, çocuklara ağaç ve yeşil sevgisi kazandırmak...

Başkan Böcek, kreş öğrencileriyle ağaç dikti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Kreş öğrencileriyle birlikte, Orman Haftası'nda, çocuklara ağaç ve yeşil sevgisi kazandırmak amacıyla ağaç dikti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Kreşleri'nde eğitim gören miniklerle birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlık Üretim Ünitesi'nin bahçesine ağaç ve fidan dikimi gerçekleştirdi. Başkan Muhittin Böcek, minik öğrencilerle birlikte Bauhinia, fıstık çamı ve sığla ağacı dikti. Ağaç dikiminden sonra Başkan Böcek, çocuklarla birlikte ağaçlara can suyu verdi. Başkan Muhittin Böcek, ağaç dikimine katılan minik öğrencilere teşekkür belgelerini verdi. Minik öğrenciler daha sonra Fidanlık Üretim Ünitesi'ni gezerek, üretimi yapılan fidanlarla ilgili Peyzaj Mimarları'ndan bilgi aldı.

Orman Haftası'nda çocuklara küçük yaşta ağaç ve yeşil sevgisi kazandırmak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, "Konyaaltı'nda kişi başına düşen yeşil alan miktarının 11,2 metrekare ile Avrupa standartlarının üzerindedir. Cadde ve sokaklarımıza ağaç dikimi yaparak yeşili ve doğamızı koruyoruz. Bu etkinliğimizle çocuklarımızla gerçekleştirdik ki, ağaç sevgisini erken yaşlandırma kazandırmak istedik. Çocuklarımızın ağaç dikimi yaparken heyecanı bizlere daha çok sevindirdi" dedi.

Başkan Böcek, kreş öğrencileriyle ağaç dikti

Başkan Böcek, kreş öğrencileriyle ağaç dikti

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT