1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Büyükkılıç, "Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan gençlerimizdir"

Başkan Büyükkılıç, "Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan gençlerimizdir"

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerin "KARİYER GÜNLERİ" konuğu toplantısına iştirak ederek öğrencilik...

Başkan Büyükkılıç, "Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan gençlerimizdir"

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerin "KARİYER GÜNLERİ" konuğu toplantısına iştirak ederek öğrencilik yılları ve mesleği hakkında öğrenciler ile sohbet etti, çalışma hayatından örnekler verdi.

Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu bu tür etkinliklerden büyük zevk aldığını çünkü pırıl pırıl bir gençliği karşısında gördüğünü ve onlarla birlikte gençlik yıllarını yeniden yaşadığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, KARİYER günleri etkinlikleri ile lise öğrencilerine Develi İlçesinin bir köyünden zamanın getirmiş olduğu tüm şartlara rağmen TIP FAKÜLTESİNE gidilebildiğini ve demokrasinin güzel bir örneği ile halk tarafından seçilerek BELEDİYE BAŞKANI olunabileceğini anlattı.

Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi Müdürü İSMAİL SARI ile KARİYER GÜNLERİ seminerinden önce okul binası ve spor tesislerini gezen Başkan Memduh Büyükkılıç "Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerin düzenlemiş olduğu KARİYER GÜNLERİN bu ay ki konuğu olmaktan son derece mutlu oldum. Melikgazi ilçesinde okuyan öğrenciler çok şanslı çünkü her bir okul adeta bilim yuvası, öğretmenler ilgili, veliler her türlü desteği sağlıyor, Milli eğitimin tüm olanakları sergiliyor ve belediye olarak da bu bütünlüğü hizmet ediyoruz. Bugün burada 170 öğrenciye hitap ediyorum. Öğrencilerimiz bu tür etkinlikler ile ufuklarını açıyor, meslekler hakkında bilgiler ediniyor ve geleceklerini planlıyor. Liseli arkadaşları görünce bende öğrencilik yıllarına döndüm. Ancak bizim zamanımızda bu tür imkanlar yoktu. Biz zor şartlarda okuyarak bu günlere geldik. Ama sizler şanslı bir nesilsiniz. Devletimiz ve yerel yöneticiler olarak bizler öğrencilerimize her türlü imkanı sağlıyoruz. Sizlere de sadece çalışmak düşüyor. Çünkü sizlerden başta aileniz ve bu millet çok şeyler bekliyor. Türkiye'yi 2023 hedefine ulaştıracak olan siz gençlerimizsiniz" dedi.

KARİYER GÜNLERİN konuğu Memduh Büyükkılıç katılımcı öğrencilerin sorularına kendi yaşamından örnekler vererek cevaplandırdı ve öğrencilerle ayrı ayrı sohbet ederek tecrübelerini ve anılarını paylaştı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, gençlerimizle bir araya getiren bu güzel organizasyondan dolayı Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi çok değerli yöneticilerine ve sevgili öğrencilere teşekkür ederek, başarılar diledi.

Başkan Büyükkılıç, "Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan gençlerimizdir"

Başkan Büyükkılıç, "Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan gençlerimizdir"

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.