1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Can: “Bu mu diktatörlük, bu mu tek adamlık”

Başkan Can: “Bu mu diktatörlük, bu mu tek adamlık”

Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Yeni sistemde Cumhurbaşkanı benden hesap sorun diyor....

Başkan Can: “Bu mu diktatörlük, bu mu tek adamlık”

Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Yeni sistemde Cumhurbaşkanı benden hesap sorun diyor. Bu mu diktatörlük, bu mu tek adamlık" dedi

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde belediyenin bilgi evlerinde eğitim gören çocukların velileriyle bir araya geldi. Velilere 16 Nisan'da gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumunun getireceği değişikleri anlatan Başkan Can, velilerden destek istedi.

Mevcut sistemde Cumhurbaşkanının yargılanamadığını yeni sistemde Cumhurbaşkanının yargılanabilir hale getirildiğini anlatan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Şuan ki anayasada Tayyip Erdoğan'daki yetkiler, İngiltere kraliçesinde bile yok. Yaptığı hiçbir işten dolayı kimse yakasına yapışamaz. Kimse hesap soramaz. Bu kadar yetkili.Ama bu adam bu hakkından vazgeçiyor. Ben de hata yaparsam bana da hesap sorun diyor. Bu mu diktatör bu mu tek adam.Ayın 16'sına oylayacağımız anayasa maddesi diyor ki cumhurbaşkanı bir hata yaparsa hesap sorabilirsiniz. Hangi konuda olursa olsun. Adam deli mi ya adam doğrunun yanında" dedi.

Artık koalisyon olmayacağını belirten Başkan Can, "Cumhurbaşkanı seçilecek ertesi gün hükümetini kuracak. 5 yıl boyunca hükümet hastalandı hükümet krize girdi olmayacak. 5 sene boyunca icraat yapacak. Memleketi huzura refaha kavuşturacak yatırımları yapacak. Neden buna ihtiyaç duyuldu. Gördük ki seçimlerden sonra milletin oyları dağınık çıkınca hükümet çıkmayınca koalisyonlar oluyor. Koalisyonlar da memleketi yönetmekten aciz oluyor" açıklamasında bulundu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT