1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Başkan Erdoğan, Ayder'deki çirkin görüntü için devreye girdi

Başkan Erdoğan, Ayder'deki çirkin görüntü için devreye girdi

Başkan Erdoğan, Ayder'deki çirkin görüntü olan salıncakların bir an önce kaldırılacağını söyleyerek vatandaşlara bir müjde verdi. Başkan Erdoğan; Hazırladığımız projeyi hayata geçireceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan, Ayder'deki çirkin görüntü için devreye girdi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün gittiği Rize'de yaptığı konuşmada bir müjde verdi. Ayder'deki çirkin görüntü olan salıncakların bir an önce kaldırılması gerektiğini söyleyen Erdoğan, yeni Ayder projesininden bahsetti. Başkan Erdoğan; "O salıncaklar filan böyle acayip şeyler, bunları temizleyip hazırladığımız projeyi hayata geçireceğiz" dedi.

Memleketi Güneysu'ya gelen Erdoğan, Merkez Camisi önünde kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. Makam aracından inerek otobüse geçen Erdoğan, burada kısa bir konuşma yaptı.

"NİYETİ BOZUK OLANLARIN AKIBETİ HAYIR OLMAYACAKTIR"

Geç saate kadar kendisini bekleyen hemşehrilerine teşekkür eden Erdoğan, "Rize, malum son seçimlerde bir numara oldu ve bir numara olmak suretiyle de hakikaten kendi içinden çıkarmış olduğu bu evladına sahip çıktı. Temennimiz bundan sonra 2023'e kadar en güzel şekilde hazırlanmak ve 2023'te Türkiye genelinde inşallah bir numara olmayı gerçekleştirmek. Şimdi birileri rahat durmuyor, kendilerine göre bir şeyler yapma gayreti içinde olanlar var ama bugüne kadar hiçbirisi muradına eremedi. Çünkü niyeti bozuk olanlar, bunların akıbeti de hayır olmayacaktır. Siz hemşehrilerimle kardeşlerimle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz, inşallah yürüyeceğiz." diye konuştu.

ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN ÖZEL LOJMAN

Yarın Yusufeli Barajı ile Rize-Artvin Havalimanı'nı yerinde kontrol edeceğini ardından Güneysu bölgesine girerken lojmanların olduğu bölgede büyük bir açılış töreni yapacaklarını ifade eden Erdoğan, "Şimdi bunları niye yaptık? İstiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine vasıflı öğretim üyeleri gelsin. Çünkü ev bulamadığı zaman öğretim üyesi gelmiyor ama şimdi burada lojmanları olduğu için çocuklarına okul imkanları olduğu için inanıyorum ki, profesörler, doçentler, doktora yapmış olan akademisyenler gelecekler." dedi. Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden çok daha başarılı öğrenciler çıkarma şansını yakalayacaklarını dile getirdi.

AYDER PROJESİ DETAYLARI

Rize-Artvin Havalimanının yapımının hızlandığını da aktaran Erdoğan, havalimanının yapımıyla beraber alternatiflerin çoğalmış olacağını, bunun bölgeye olan ilgiyi artıracağını kaydetti. Ayder Projesine de değinen Erdoğan, "O salıncaklar filan böyle acayip şeyler, bunları temizleyip hazırladığımız projeyi hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Erdoğan, Ayder'deki salınacaklar için devreye girdi: Bunları temizleyeceğiz
Konuşmasının ardından bazı hemşehrileriyle sohbet eden Erdoğan, yoğun sevgi gösterileri arasında konutuna geçti.

HABERE YORUM KAT