1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi işçi alımlarını başlattı

Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi işçi alımlarını başlattı

Başkan Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı mitinginde müjdesini verdiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte temel attığı fabrikada iş alım başvuruları başladı. İş başvurularının ilk bölümünde 150 kişinin alınacağı fabrikaya bin 500 kişi başvuruda bulundu.

Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi işçi alımlarını başlattı

Başkan Erdoğan 25 Mart Ağrı mitinginde, Ağrı'da Dünya spor giyim devi Nike'ın fabrika açacağı müjdesini vermişti. İşçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte temel attıkları fabrikada iş başvuru alımları başladı.  İş başvurularının ilk bölümünde 150 kişinin alınacağı fabrikaya bin 500 kişi başvuruda bulundu.

AĞRI TEKSTİLKENT NIKE FABRİKASI İŞÇİ ALIMI BAŞLADI

Ağrı Tekstilkent'te, 50 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan dev tesisin büyük bölümü tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı'daki mitingde müjdesini verdiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı Dünya spor giyim devi Nike'ın fabrikaya personel alımının başlaması kent sakinlerini heyecanlandırdı.

Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vali Süleyman Elban'ın desteğiyle Ağrı'ya önemli bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kentte işsizliğin azalmasına katkı sağlayacakları için de gururlu olduklarını ifade eden Hüseyinca, şöyle devam etti:

"Tüm ürünlerini ihraç eden bir firma olarak aslında bu bölgede işsizlik oranının azaltılmasıyla ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasıyla ilgili Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda yatırım kararı alındı. Dikim, nakış baskı ve tüm birimleri içeren 50 bin metrekare kapalı alanı, kreşi, yemekhanesi ve spor alanlarıyla beraber bir tesisi planlıyoruz."

Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti! Dünya devi işçi alımlarını başlattı
"İSTİHDAM SAĞLAMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY"

Hüseyinca, işe alımda yoğun başvuruyla karşılaştıklarını belirterek, ilk etapta 150 kadar kişi alacaklarını bildirdi. Hüseyinca, "Sadece üretim elemanları değil, kreş öğretmeni, hemşire, muhasebe ve güvenlik görevlileri de alacağız. İlk etapta 150 kişilik kontenjana bin 500 kişinin başvurması hem büyük bir mutluluk hem de bu kadar işsizin olması üzüntü veriyor. Tabii ki bu işsizlere istihdam sağlamak çok güzel bir şey." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekleriyle açıldığına işaret ederek, "Şu an binden fazla insanımız burada bekliyor. Herkes çok heyecanlı. Çok mutluyuz çünkü bu kadar insanın ekmek sahibi olması çok anlamlı ve güzel bir şey." dedi.

HABERE YORUM KAT