1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Erdoğan'dan EYT sorularına net cevap

Başkan Erdoğan'dan EYT sorularına net cevap

Cumhurbaşkanı İstanbul'da Zeytinburnu toplu açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında EYT'ye değinen Başkan Erdoğan "Bu hesap yanlış hesaptır, seçim kaybetsek de ben bu işte yokum" dedi

Başkan Erdoğan SGK'nın Topkapı'da düzenlenen açılış törenine katıldı. Gündemdeki konulara değinen Cumhurbaşkanı EYT sorularına da son noktayı koydu. 

Başkan Erdoğan'ın EYT mesajı

Bizim başımıza erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödeyecek ve ödedi. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın. Erken emekli olup ikinci iş arayacak ve işsizliğin yükselmesine neden olacak. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola teşvik etmeyin. Seçimi kaybetsek de olmayacak. iskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı.

İnşallah şimdi Avrupa Kupası'na gidiyoruz. Buradan başarılı bir neticeyle çıkmayı hem gençlerimizden istiyoruz hem duamız o. Olmaması için hiçbir neden yok. Yeni bir tarihi Şenol Hocamız ve gençlerimiz yazacak."

 

HABERE YORUM KAT