1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Fevzi Kılıç: “Sakarya’nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır”

Başkan Fevzi Kılıç: “Sakarya’nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı mitingi değerlendirmek için yapılan basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Cumhurbaşkanımızın...

Başkan Fevzi Kılıç: “Sakarya’nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı mitingi değerlendirmek için yapılan basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 16 Nisan için hedef çıtasını yükselttik. Referandumda vatandaşlarımızın desteğiyle Sakarya'nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır" dedi.

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı toplu açılış töreniyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Teşkilat binasında gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın yanı sıra AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan miting komisyonu katıldı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı mitingi değerlendiren İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Yıllardır siyasetin içindeyiz. Kendi analizimizi yaptığımız gibi diğer siyasi partileri de takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla dün gerçekleşen miting, Sakarya tarihinin en güzel mitingiydi. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen ve takip eden miting komisyonumuzu, kadın kollarımızı ve gençlik kollarımızı tebrik ediyorum. Bizleri tecrübesiyle yönlendiren Genel Başkan Yardımcımıza da teşekkür ediyorum" dedi.

"Hedef en az yüzde 75"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16 Nisan için Sakarya'da çıtayı yükseltme talimatı verdiğini ifade eden Başkan Kılıç, "Hedefleri olan bir siyasi partiyiz. Sakarya'da kurulduğumuz günden bu yana hep birinci çıktık. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız dünkü coşkuyu gördükten sonra bize referandumla ilgili talimat verdi. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 16 Nisan için hedef çıtasını yükselttik. Referandumda vatandaşlarımızın desteğiyle Sakarya'nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır" şeklinde konuştu.

"Hiçbir Lider Böyle Miting Yapamaz"

Toplu açılış törenini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya'nın coşkusu ve heyecanından dolayı çok mutlu olduğunu anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, "Sakarya'da huzur bulan Cumhurbaşkanımızı yine huzurlu göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Söz konusu Recep Tayyip Erdoğan olunca halkımızın teveccühünü görüyorsunuz. Uzun yıllar Avrupa'da yaşadım, çok iyi biliyorum. Hiçbir lider böyle bir miting yapamaz. Bu bir sevgi meselesidir. Parayla pulla bunlar yapılamaz. 16 Nisan'dan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sandıkları patlattıktan sonra öncelikle ekonomimize rahat bir nefes aldıracağız. Ekonomi düzeldiği zaman yeniden Büyük Türkiye'ye, Güçlü Türkiye'ye, kalkınmaya daha hızlı devam edeceğiz. Tüm Sakaryalı hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İl Başkanı Fevzi Kılıç ve Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, açıklamalar sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Miting komisyonuyla çekilen toplu fotoğraf sonrasında basın toplantısı sona erdi.

Başkan Fevzi Kılıç: “Sakarya’nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır”

Başkan Fevzi Kılıç: “Sakarya’nın alacağı oy en az yüzde 75 olacaktır”

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT