1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Gürlesin ‘evet’ çalışmalarına devam ediyor

Başkan Gürlesin ‘evet’ çalışmalarına devam ediyor

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Gürlesin ‘evet’ çalışmalarına devam ediyor

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

16 Nisan Anayasa Referandumu öncesi Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çalışmalarına devam ediyor. Her gün farklı platformlarda konuyu halka anlatan Başkan Gürlesin, Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan 4. Etap TOKİ sakinlerin ile kahvehane toplantısında buluştu. Kadın-erkek, genç-yaşlı yüzlerce kişi Başkan Gürlesin ile bir araya geldi. Başkan Gürlesin'i bu buluşmada Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, Meclis Üyesi Kadir Keskin ve Karşıyaka Mahalle Muhtarı Mustafa Gülmez de yalnız bırakmadı. Türkiye'nin 16 Nisan'da tarihi bir karara imza atacağını belirten Başkan Gürlesin, değişecek olan konuları detaylı olarak katılımcılara anlattı.

"En güzel cevap evet"

Anayasa değişikliği ile Türkiye'de oluşacak Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkeyi daha da ileri noktaya taşıyacağını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa değişikliği referandum seçim ne AK Parti'nin ne CHP'nin ne de MHP'nin meselesi değil. Bu referandum milli bir davadır" dedi.

"Başkanlık sistemi ile Türkiye'de Cumhuriyet tarihinden bu yana devam eden siyasi istikrarsızlık sona erecek, koalisyonlar devri tarihe karışacak" diyen Başkan Gürlesin, "Ülke yönetimde çift başlılık sona erip, siyasette ve bürokraside karar alıp karar vermek daha da hızlanacak, böylece ülke kalkınması daha da hızlanacak. Türkiye'nin büyümesi Avrupa ülkelerini korkutuyor. Bu korkunun emarelerini Bakanlarımızın Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluşmasını engelleyerek gösteriyorlar. Ancak Türkiye çok güçlü bir ülke. Değişecek olan sistemle Türkiye daha da büyüyecek ve güçlenecek. Tabi ki bizi rakip gören ülkeler bunu istemezler. Türk halkı bu zihniyete 15 Temmuz'da ilk cevabı verdi. İkinci cevapta 16 Nisan'da "evet" diyerek verilecek. Sandıkta verilen her "evet" oyu Türkiye'nin daha da güçlenmesini sağlayacak. O nedenle sizden isteğimiz sistem değişikliğine "evet" demeniz" diye konuştu.

Geç saatlere kadar süren buluşmada vatandaşlar sistemle ilgili merak ettikleri soruların cevaplarını Başkan Gürlesin'den öğrendi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT