1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Kadir Topbaş, kadınlara karanfil hediye etti

Başkan Kadir Topbaş, kadınlara karanfil hediye etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Beşiktaş'ta gezerek kadınlara karanfil hediye etti.

Başkan Kadir Topbaş, kadınlara karanfil hediye etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Beşiktaş'ta gezerek kadınlara karanfil hediye etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle çeşitli bölgelerde bir dizi programa katıldı. Beşiktaş'ta sokağa çıkarak esnafı ziyaret eden Başkan Topbaş, kadınlara karanfil dağıtarak Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Ortaköy'de birçok noktayı ziyaret eden Başkan Topbaş, kadınlarla uzun süre sohbet etti. Topbaş, gezi sırasında AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığı Kadınlar Kolu tarafından düzenlenen programa katıldı. Kadınların sorunlarını dinleyen Başkan Topbaş, programda kadınların toplumdaki önemini anlattı.

"Kadınlarımız aktif siyasete eriştiği zaman biz başarılı olduk"

Kadınlarla bir araya gelerek konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İnsanlar kendi hayatlarını kendileri karartıyorlar. Analarımızın, kadınlarımızın dünya üzerinde ve ülkemizde geçmişte hem kahramanlıklar açısından olsun, hem de bulundukları görevler vazifeler olsun çok başarılı işler yaptıklarını biliyoruz. Gerektiği zaman savaşmış, gerektiği zaman devlet kademelerinde görev yapmış, gerektiği zaman da fedakarlığını anne olarak göstermiştir. Bize merhamet ve şefkati öğreten annelerdir. Kadınlarımız aktif siyasete eriştiği zaman biz başarıya eriştik. Çünkü onların samimiyeti bizi başarıya götürdü" dedi.

"Bir kadına yapılan eziyetler çiçeği kopartmakla aynı şeydir"

Kadına şiddet uygulamanın bir acizlik olduğunu söyleyen Başkan Topbaş, "Kadına şiddet bir acizlik biz zayıflıktır. Bırakın kadın erkek ayrımını bir insanın başka bir insana şiddet uygulaması ne demektir. Allah insana konuşma ve düşünme duygusu vermiş. Konuşamıyor maalesef kaba kuvvete müracaat ediyor, insanlara acı ve gözyaşı döktürüyor. Bu nasıl yapılabilir anlamıyorum. Yani bir çiçeği kopartmak bir kadına yapılan eziyetle aynı şeydir" diye konuştu.

"15 Temmuz'da en önde koşanlar kadınlarımızdı"

Kadınların fedakarlıklarından bahseden Başkan Topbaş, "Türkiye'de bu geçtiğimiz yıl içerisinde 394 tane kadın bu olaylarda hayatını kaybetmiş. Bu kadar kadın maalesef şiddete katliamlara maruz kalmış, bunları hep yaşadık ve gördük. Ama şunu da gördük. 15 Temmuz gecesi en önde koşan ve fedakarlığını yapan yine kadınlardı" şeklinde konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT