1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Karadeniz, down sendromlu çocuklarla biraraya geldi

Başkan Karadeniz, down sendromlu çocuklarla biraraya geldi

Down sendromlularla biraraya gelen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Güneşpark Evleri karşısında açılacak olan Sosyal Tesis'te personel...

Başkan Karadeniz, down sendromlu çocuklarla biraraya geldi

Down sendromlularla biraraya gelen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Güneşpark Evleri karşısında açılacak olan Sosyal Tesis'te personel olarak Down Sendromlu çocukların çalışacağı müjdesini verdi.

Küçükçekmece Belediyesi, 21 Mart Down Sendromlular Günü'nde Küçükçekmece'de yaşayan Down sendromlu çocuklarla birlikte önemli bir etkinliğe imza attı.

"Down Sendromu + 1 Adım da Siz Atın" başlıklı yürüyüşü etkinlikleri kapsamında Küçükçekmece Belediyesi Meclis Salonu'nda özel çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, onlara bir müjde vererek, yakında Güneşpark Evleri karşısında açılacak olan Sosyal Tesis'te personel olarak Down Sendromlu çocukların çalışacağını dile getirdi. Başkan Karadeniz, Sevgi Sosyal Tesisi olarak hizmet verecek tesiste,özel çocuklarla üretime katkı sağlayacaklarının altını çizdi.

AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'ın da katıldığı etkinlik, Menekşe Rekreasyon Alanı'nda devam etti. Down Sendromu + 1 Adımda Siz Atın Yürüyüşü'nü aileleri, protokol üyeleri ve Mehteran Takımı ile birlikte gerçekleştiren çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Çocuklar, yürüyüş sonrasında Zıp Zıp, Basket, Engelli Duvarı, Kaydırak vb. oyun gruplarında oyunlar oynayarak günün tadını çıkardı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT