1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Kara’nın İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i anma mesajı

Başkan Kara’nın İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i anma mesajı

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara mesajında, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM'de defalarca okunarak kabul edilen İstiklal Marşı Kurtuluş Savaşının milli değerlere...

Başkan Kara’nın İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i anma mesajı

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara mesajında, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM'de defalarca okunarak kabul edilen İstiklal Marşı Kurtuluş Savaşının milli değerlere sarılarak kazandığı belgesi olduğunu söyledi.

Başkan Kara, Millet olarak, ilerleme yolunda azmettiği birlik ve kardeşliği pekiştirmeye çabaladığı bu süreçte İstiklal Marşı ve Mehmet Akif'i anmak ve anlamak önemli bir imkan olarak görülmesi gerektiğini ifade ederek, "Merhum Mehmet Akif'in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı milli mücadele ruhunu, Türk Milletinin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 96. yıl dönümünü kutluyor, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT