1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Karaosmanoğlu, okul ziyaretleri devam ediyor

Başkan Karaosmanoğlu, okul ziyaretleri devam ediyor

Kocaeli'nin dört bir köşesindeki her okul ile yakından ilgilenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son olarak İzmit Necip Fazıl...

Başkan Karaosmanoğlu, okul ziyaretleri devam ediyor

Kocaeli'nin dört bir köşesindeki her okul ile yakından ilgilenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son olarak İzmit Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'ni ziyaret etti.

Okul Müdürü Hüseyin Halıcı'dan verilen eğitim ve okul hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, öğretmenlerle olan görüşmesinden sonra sınıflara konuk oldu. Derslere giren ve öğrencilerin öğrenme aşkı karşısında mutlu olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Yerel yönetimlerin görevleri nelerdir? "başlığıyla öğrencilere sorular da sordu. Eğitimci kimliğinden uzaklaşmadığını her daim dile getiren Karaosmanoğlu, soru cevap şeklinde işlediği kısa süreli derste öğrencilerin kente karşı duyduğu ilgi karşısında da mutluluğunu gizleyemedi. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin görevleri arasındaki farkı da soran Karaosmanoğlu, öğrencilerden "Büyükşehir Belediyesi Kocaeli'nin her yerinden büyük projelere imza atar. Gerek altyapı gerekse ulaşım konularında yetkilidir" cevabını aldı.

Öğretmenlerle de olan birlikteliğinde Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime verdiği hizmetlerin yanı sıra Kılavuz Gençlik Modelimiz ile bugüne kadar geldiğimiz noktadan çok daha hızlı adımlarla ilerlediklerini de vurgulayan Karaosmanoğlu, "Bilgi Evlerimiz, Kocaeli Bilim Merkezimiz, Akademi Lise ve Akademi Üniversite programımızla öğretmenlerimize yeni eğitim sahaları açarken gençlerimizin eğitimin yanında kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimleri adına ne gerekiyorsa, neye ihtiyaçları varsa onu projelendirip uygulamaya gayret ediyoruz" dedi.

Kocaeli genelinde yüzü aşkın ortaokulda Fen Laboratuvarları projesine başlayacaklarını da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Faydalı gençlik aktiviteleri düzenliyoruz. Bugünün gençleri yarının müreffeh ve güçlü yeni Türkiye'sinin dinamik gücü olacak. Bizim neslimize büyük düşünmek yakışır. Gençliğimizin ilim, irfan, hikmet, ahlak, erdem ve adalet gibi büyük kıymetlerle yoğrulması en büyük temennimizdir. Sadece bugün değil yarın da üniversiteye giden gençlerimizin yanında olacağız" açıklamasını yaparak sözlerini tamamladı.

Birliktelik yapılan istişarenin ardından sona erdi.

Başkan Karaosmanoğlu, okul ziyaretleri devam ediyor

Başkan Karaosmanoğlu, okul ziyaretleri devam ediyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT