1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Keleş, "Yaşlılar milletimizin onurudur"

Başkan Keleş, "Yaşlılar milletimizin onurudur"

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Keleş,  "Yaşlılar milletimizin onurudur"

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Mehmet Keleş, mesajında yaşlılığın insan hayatının kaçınılmaz bir süreci olduğuna dikkat çekerek "Yaşlılık, insan hayatının kaçınılmaz bir sürecidir. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Günümüzde yaşlı olarak nitelendirdiğimiz kişiler, fiziksel ya da düşünsel sağlık sorunlarının yanı sıra ekonomik ve toplumsal nitelikli sorunlarla da karşı karşıya kalabilmektedir. Düzce Belediyemiz bünyesi içinde "Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü" kurmuştur. Bu müdürlük özellikle "Evde Bakım Hizmetlerine" ilişkin ciddi hizmetler vermektedir. Her ay, belirlenen 60 ailede evde bakım hizmetleri uygulanmaktadır. Evde bakıma muhtaç, hasta, özellikle de yalnız yaşayan yaşlılarımızın, bulaşıkların yıkanmasından tutun da, evin onarımına kadar birçok ihtiyaçları gideriliyor. Yaşlılara dönük diğer önemli bir bakım hizmeti de Yaşlılar Yaşam Merkezidir. Yine belediye olarak aynı müdürlük içinde "60 yaş ve üstü kişilerin yaşam merkezi" hayata geçirildi. Nezih olarak hazırlanan mekanda yaşlılarımız, televizyonlarını izleyebiliyorlar, gazetelerini okuyabiliyorlar, oyunlarını oynayabiliyorlar; dahası birbirleriyle sohbet edebiliyorlar. Sonuç olarak, bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır" dedi.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.