1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Keskin :Bizler sizlerin desteğiyle geçmişte yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma gayretindeyiz

Başkan Keskin :Bizler sizlerin desteğiyle geçmişte yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma gayretindeyiz

Başkan Keskin :Bizler sizlerin desteğiyle geçmişte yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma gayretindeyiz
          Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Muharrem ayında cemevi dernekleri ile Belediye Büyük Salon’da düzenlenen iftar programında  biraraya geldi.
 
          Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Muharrem ayında cemevi dernekleri ve Alevi dedeleriyle, düzenlenen iftarda buluştu. İftar  programına İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, Belediye Başkan Danışmanları, Belediye birim müdürleri, cemevi dernek yönetimleri ve  çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Büyük Salon’da düzenlenen iftar daveti Alevi dedelerinden Mustafa Özdemir’in duasıyla başladı.
 
        İftar programında konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin,“Muharrem Ayı’nda hep birlikte oruç açtık. Bizler için acı olan  birçok hadise bu ayda gerçekleşti. Bu ayın en acı ve en önemli olayı Kerbela olayıdır” dedi. Muharrem Ayı’nda mazlumların yeniden  akıllara geldiğini ifade eden Başkan Keskin, “Hz. Hüseyin Efendimiz aklımıza gelir” dedi. “Muharrem ayında Başta Hz. Hüseyin Efendimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diyen Başkan Keskin, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “İsmini  şerefle taşıdığım Hz. Hüseyin Efendimize yapılan o zulmü hiç kimsenin kabul etmesi mümkünde değildir. Bizler o zulmü yapanları
 lanetliyoruz”. 
 
        Her geçen gün kardeşlik duygusunun ve birlik, beraberlik duygusunun artması gerektiğine vurgu yapan Başkan Keskin, “Birbirimizden  yıllarca uzak durmuşuz. Bizler sizlerin desteğiyle geçmişte yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma gayretindeyiz. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm cemevlerimizle beraber, dayanışmamızı, birliğimizi artırarak devam ettireceğiz. Sizlerle  birlikte ilçemizde daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum” dedi.
 
       Başkan Keskin’in konuşmasının ardından iftar programı cemevi dedesi Mustafa Özdemir'in duasıyla sona erdi. 
 
 
 

HABERE YORUM KAT