1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Keskin: Kaçak Yapıyla Mücadelenin İlk Adımını Yapı Kontrol Müdürlüğünü Kurarak Yaptık

Başkan Keskin: Kaçak Yapıyla Mücadelenin İlk Adımını Yapı Kontrol Müdürlüğünü Kurarak Yaptık

Başkan Keskin: Kaçak Yapıyla Mücadelenin İlk Adımını Yapı Kontrol Müdürlüğünü Kurarak Yaptık

           Sultanbeyli Belediyesi kaçak yapıyla mücadelede bugüne kadar kararlı adımlar attı ve bu kararlı adımlarını devam ettiriyor.  Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sultanbeyli’nin artık geliştiğini ve ruhsatlı yapılar haricinde hiçbir  girişime izin verilmeyeceğini vurguladı.

          Sultanbeyli Belediyesi, kaçak yapı konusunda bugüne kadar çok ciddi adımlar attı. Belediye yeni uygulayacağı strateji ile bu adımları daha da güçlendiriyor. İlçedeki ve çevre ilçelerdeki beton firmalarına, inşaat malzemesi üreten ve ticaretini yapan firmalara ruhsatsız olarak  yapı yapacak olan kişilere malzeme satılmaması konusunda tebligatlar gönderdi. Yapı ruhsatı olmayan hiçbir kimseye malzeme satışı yapılamaması konusunda firmalara uyarıda bulunan Sultanbeyli Belediyesi’nin kaçak yapıyla ilgili attığı radikal adımlar bunlarla da sınırlı  kalmadı. Her mahalleye kaçak yapıyla mücadele amacıyla ekip görevlendiren belediye, kaçak yapıya göz açtırmıyor. Ayrıca ilçe halkı ilanlarla  ve tanıtım çalışmalarıyla bilinçlendirilecek ve kaçak yapının Sultanbeyli’ye ve ilçe halkına kaybettirecekleri anlatılacak.

                                        "Kaçak Yapının İlk Adımı Yapı Kontrol Müdürlüğüydü"

         Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, göreve geldikleri günden bu yana kaçak yapıyla mücadele konusunda çok sayıda  çalışma yaptıklarını ifade etti. “Kaçak yapıyla mücadelenin ilk adımını Yapı Kontrol Müdürlüğünü kurarak yaptık” diyen Başkan Keskin, “Bugüne kadar kaçak yapıya hiç taviz vermedik. Tespit ettiğimiz tüm kaçak yapılara anında müdahale ettik. Bu ilçede yaşayanlar olarak  hepimizin birbiri üzerinde hakları var. Şehrin ortak mekânlarını, sosyal donatı alanlarını, okulları, parkları ve camilerini hep birlikte  kullanıyoruz. Kaçak yapılaşmayı bugüne kadar durdurmamış olsaydık, ihtiyacımız olan bu alanları tamamen kaybetmek durumunda kalacaktık”  dedi.

                                                              “Tüm Önlemlerimizi Aldık”

         Kaçak yapıyla mücadele yöntemlerinde yeni uygulamaları hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Keskin, “İlçemizde ve çevre ilçelerde yapı  malzemesi satan firmalarla iletişim halindeyiz. Sorun yaşanılmaması için gerekli yazışmaları gerçekleştirdik. Firmalar ruhsatı olmayanlara  kesinlikle yapı malzemesi satışı gerçekleştirmeyecek. Aksi takdirde onlarda bu suça ortak olacaklar ve gerekli cezai işlemleri onlara

karşıda uygulayacağız” dedi.

                                                     “Her Mahalleye Ekip Görevlendireceğiz”

         Bu çalışmaların yanında her mahalleye ekip görevlendirileceğini ifade eden Başkan Keskin, “Şuan 6 ekip ilçe genelinde kontrollerini  sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde ekip sayısını artırmayı planlıyoruz. Her mahallede bir ekip görev yapacak şekilde planlamamızı  gerçekleştirdik. Bu hazırlıkların yanı sıra Sultanbeyli Belediyesi olarak tüm personelimize kaçak yapıyla mücadelede görev düşüyor.  Çalışma arkadaşlarımız bu konuda bugüne kadar çok özverili davrandı. Önümüzdeki süreçte de aynı özveriyle çalışmalar yapacaklarından

 hiç kuşkum yok” şeklinde konuştu. Denetimlerin İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sultanbeyli  Kaymakamlığı ve Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğünün de katkılarıyla daha sıklaşacağını ifade eden Keskin, “Kurumlarla koordineli çalışıyoruz.  Amacımız yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek” dedi.

                                               Başkan Keskin’den İlçe Halkına Önemli Mesaj

       Belediye olarak kaçak yapıyla mücadele konusunda tüm tedbirleri aldıklarının altını çizen Başkan Keskin, “Daha yaşanabilir bir Sultanbeyli’yi  inşa etmek adına görev süremiz boyunca ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Sultanbeyli artık kaçak yapılaşmayla, usulsüzlüklerle anılmıyor.  Eğitimle, kültürle spordaki başarılarıyla ve sorunlarını halletmesiyle anılıyor. Beş yıllık görev süremizde bunu hayata geçirdik. Şimdi biz  kaçak yapı konusunda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Vatandaşlarımızın bu konunun önemini ve ciddiyetimizi anlamaları gerekiyor. Hem maddi hem de manevi olarak kimsenin kaybetmesini arzu etmiyoruz. Yasal tüm çalışmaları hazırladık ve kaçak yapı yapana ilgili kanun  çerçevesinde cezai işlem uygulayacağız. Hiçbir vatandaşımız “Seçim sürecine giriyoruz nasıl olsa bize kimse dokunmaz” mantığıyla hareket  etmesin. Biz kaçak yapıya bugüne kadar göz yummadık bundan sonraki süreçte de göz yummayacağız. Sultanbeyli’nin sağlıksız yapılaşması demek  geleceğimizin karartılması demektir” dedi.

HABERE YORUM KAT