1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Keskin’den engelliler adına para toplayanlara tepki

Başkan Keskin’den engelliler adına para toplayanlara tepki

Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, son günlerde bazı derneklerin görevlendirdiği kişiler tarafından engelliler adına para topladığını...

Başkan Keskin’den engelliler adına para toplayanlara tepki

Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, son günlerde bazı derneklerin görevlendirdiği kişiler tarafından engelliler adına para topladığını belirterek, bu kişilerin kendilerini temsil etmediğini söyledi.

Açıklamalarda bulunan Başkan Keskin, ülke genelinde uzun bir süredir devam eden ve özellikle son yıllarda Hakkari'yi mesken tutan bazı derneklerin görevlendirdiği kişilerin engelliler için veya farklı kronik hastalar için makbuz karşılığı para topladıklarını belirtti. Bu kişilerin halkı ve esnafı zor durumda bıraktığını dile getiren Keskin, "18 yıldır Hakkari'de yaşayan dezavantajlı engellilerimizin her türlü ihtiyaçlarına imkan ve olanakları çerçevesinde destek olmaya çalışan Hakkari Bedensel Engelliler Derneğinin halkımızı veya esnafımızı zor durumda bırakacak herhangi maddi bir talebi olmamıştır, olmayacaktır. Nereden geldikleri, kime hizmet ettikleri ve toplanan paraların nerelere kullanıldığı belli olmayan bu kişi ve derneklerin sadece halkımızın iyi niyetini suiistimal ettikleri açık ve nettir. Gerek ilimizde faaliyet gösteren, gerekse il dışından gelen ve bu tür yanlış faaliyetler içerisinde olan hiçbir dernek ya da kişi ile derneğimizin veya engelli spor kulüplerimizin ilişkisi veya irtibatı yoktur. Halkımızın iyi niyetini kullanarak kendilerine rant devşirmeye çalışan bu tür dernek ve kişilerin Hakkari Bedensel Engelliler Derneğini ve engellilerimizi kesinlikle temsil etmediklerini defaatle ifade eder, bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT