1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Başkan Öz Halka Aşure Dağıttı

Başkan Öz Halka Aşure Dağıttı

Başkan Öz Halka Aşure Dağıttı
          Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi işbirliğiyle düzenlenen aşure gününde Kartallı vatandaşlar biraraya geldi.  Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilen aşure gününde vatandaşlara aşure ikram edildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.  Altınok Öz, Kartallı vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtarak vatandaşların Muharrem ayını kutladı. Aşure dağıtıma  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanısıra Kartal Cemevi Başkanı İsmail Saçlı, Alevi Kültür Dernekleri  Genel Başkanı Doğan Demir, Kartal Cemevi dedeleri, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri de katıldı.
 
          Kartal Cemevi Başkanı İsmail Saçlı, aşure dağıtımı öncesinde yaptığı konuşmada, “Bu yıl Kartal Meydanı’nda  ikincisini gerçekleştirdiğimiz aşure günümüze katılan, yoğun ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. İki yıldır bunu geleneksel hale getirdik. İmam Hüseyin’in yasını, orucunu, duruşunu Kartal Meydanı’nda her inançtan, her ırktan, hangi görüşten olursa olsun ayrım gözetmeksizin yaşatıyoruz. İmam Hüseyin’in acısı, insanlık acısı. Onun için bugün Kartal  Meydanı’nda çokluk içinde birlik olmaya gayret ediyoruz. Başta bu etkinliğimize katkı sunan Belediye Başkanımız Op. Dr.  Altınok Öz’e, çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Lokmamız afiyet olsun” dedi. 
 
        Kartal halkının yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımında konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “ Sayın cemevi başkanımızın da söylediği gibi bu işin felsefesi çokluk içinde birlik. Aşure dostluğu, kardeşliği hatırlatan, hoşgörünün, sevginin simgesi. Bende bugün bu etkinliğe katılan lokmamızı paylaşan halkımıza teşekkür ediyor,  afiyet olsun diyorum” dedi. Aşure lokmasına katılan çocukların Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e   yoğun ilgi gösterdi. 
 
      Konuşmaların ardından Cemevi dedesi Mustafa Düzgün’ün yaptığı duadan sonra aşure halka ikram edildi. 
 

HABERE YORUM KAT