1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Piriştina’dan gençlere müjde

Başkan Piriştina’dan gençlere müjde

Buca Belediyesi üye sayısı 4 ayda 5 bini geçen Tarık Akan Gençlik Merkezi'nin şubesini Dumlupınar Mahallesinde açmaya hazırlanıyor.

Başkan Piriştina’dan gençlere müjde

Buca Belediyesi üye sayısı 4 ayda 5 bini geçen Tarık Akan Gençlik Merkezi'nin şubesini Dumlupınar Mahallesinde açmaya hazırlanıyor. Gençlere sağladığı imkanlarla Türkiye'de benzeri bulunmayan gençlik merkezinin 2.'si için kolları sıvadıklarını müjdeleyen isim ise Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina oldu.

Üniversiteli gençlerle Tarık Akan Gençlik Merkezi'ndeki sohbet toplantısında buluşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ekonomiden siyasete, yerel yönetimlerden Buca'ya kadar pek çok konuda gençlerden gelen soruları yanıtladı. Salonu dolduran gençlerin beklenti ve taleplerini de dinleyen Başkan Piriştina, üniversiteli gençlere müjdeli haberler de verdi. Başkan Piriştina, geçen aralık ayında Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü karşısında kapılarını açan ve kısa sürede üye sayısı 5 bin 758'e ulaşan, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi'nin bir şubesini de Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi karşısında açacaklarının müjdesini verdi.

"Bu ülke bizim"

Eğitim Fakültesinin karşısında merkezin Dumlupınar şubesini açmak için ilk adımı atarak çalışmalara başladıklarını söyleyen Başkan Piriştina, "Tınaztepe kampüsünün ardından 2017 yılı içerisinde Dumlupınar şubemizde gençlere hizmet vereceğiz. Şubemizde, çamaşırhane, kütüphane ve oyun salonu yer alacak. Üniversite öğrencilerimizi ders notlarının fotokopisini çekme olanağına da kavuşturacağız" dedi. Gençlerin referanduma ilişkin sorularını da yanıtlayan Başkan Piriştina, "Sonuç ne çıkarsa çıksın bu ülke bizim. Yaşanabilecek muhtemel olumsuzlukların önüne de demokratik kurallar çerçevesinde yine bizler geçeceğiz" diye konuştu. Başkan Piriştina, salonda bulunan ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları çağrı karşısında ikametgahlarını Buca'ya alan gençlere de teşekkür ederek, Nutuk ve termos bardak hediye etti.

Başkan Piriştina’dan gençlere müjde

Başkan Piriştina’dan gençlere müjde

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT