1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Polat’tan, gençlere 18 maddeyi okuyun çağrısı

Başkan Polat’tan, gençlere 18 maddeyi okuyun çağrısı

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, gençlerden referanduma gidilen 18 maddeyi tek tek okuyup anlamasını sonrada çevrelerindeki insanlara anlatmasını...

Başkan Polat’tan, gençlere 18 maddeyi okuyun çağrısı

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, gençlerden referanduma gidilen 18 maddeyi tek tek okuyup anlamasını sonrada çevrelerindeki insanlara anlatmasını istedi.

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, 16 Nisanda yapılacak olan halk oylaması çalışmaları kapsamında Mümtaz Turgut Topbaş Kampüsünde üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. AK Parti Zile İlçe Başkanı Mehmet Akif Seçkin, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ve il yönetim kurulu üyeleri de eşlik ettiği ziyarette Başkan Polat, öğrencilerin yeni sistem hakkında sorularını cevaplandırdı.

Başkan Polat, gençlerden referanduma gidilen 18 maddeyi tek tek okuyup anlamasını sonrada çevrelerindeki insanlara anlatmasını isteyerek,"Bizlerin kapısı sizlere her zaman açık. Kafanıza takılan madde olursa buyurun çalın kapımızı ben bu maddeyi anlamadım deyin bizler size yardımcı olalım. Okumadan anlamadan lütfen karar vermeyin. Körü körüne okumadan anlamadan hayır diyenleri görüyoruz. Biliyorum ki siz onlardan olmayacaksınız. Sizleri yakından ilgilendirecek konuya gelirsek biliyorsunuz ülkemizde seçme yaşı 18, yani 18 yaşında ki bir genç kardeşimizin seçme hakkı var. Tamam da aynı kardeşimizin neden seçilmeye hakkı olmasın. Ben hepinizin çok iyi birer yönetici olacağınıza inanıyorum. Benim genç kardeşlerim sadece oy istemek için önemli olmamalı. Haktan ve hukuktan bahsedenler, seçme hakkı olan gençlerimizin seçilme hakkını da onlara vermeli bunun önünü açmalı. Allah'ın izni ile bizler bunu hep beraber başaracağız" diye konuştu.

Başkan Polat’tan, gençlere 18 maddeyi okuyun çağrısı

Başkan Polat’tan, gençlere 18 maddeyi okuyun çağrısı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT