1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Şahin: "Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız”

Başkan Şahin: "Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Coğrafyamız zordur. Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız. Anayasa değişikliği ile istikrar kalıcı hale getirilecektir"...

Başkan Şahin: "Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Coğrafyamız zordur. Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız. Anayasa değişikliği ile istikrar kalıcı hale getirilecektir" dedi.

Samsun'un Bafra İlçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, yönetim kurulu ve meclis üyeleri 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişiklikleri referandumu için çalışmalarına mahalle ziyaretleri yaparak devam ediyorlar. Emenli, Kaygusuz, Kuşcular, İkiztepe ve Karaburç Mahallerinde konuşan Başkan Şahin, vatandaşların gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür etti. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin anayasa değişikliği ve referandum süreci hakkında önemli açıklamalar yaptı. Başkan Şahin, "Türk milleti Cumhuriyet ve demokrasi ile özdeş hale gelmiştir. Değişen rejim değil, hükümet modelidir. Bu model ile koalisyonlar ve onun getirdiği krizler dönemi bitmektedir. Mevcut sistem krizlere açıktır. Bunları sayısız kez yaşadık. Zararlarını ülkemiz ve insanlarımız çekti. Mevcut sistem yürütmede çift başlılığa neden olmaktadır. Bugün uyumlu bir durum var. Yarın bu olmadığında krizler olacaktı. Anayasa değişikliği ile bunu önlemiş oluyoruz. TBMM yerinde duruyor. Yasama ve denetim yetkisi devam ediyor. Aksini söylemek halkımıza yanlış bilgi vermektir" diye konuştu.

Başkan Şahin şöyle devam etti: "Türkiye'nin tüm kalkınma hamleleri güçlü iktidarlar döneminde olmuştur. Koalisyonlar dönemi duraklama ve krizler dönemidir. Türkiye bir daha koalisyonlara mahkum olmamalıdır. Bu değişiklik bunu sağlıyor. Tek adamlık ve diktatörlük iddiaları ayıp sözlerdir. Milletimize güvenmemek milletimizin iradesini hiçe saymaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52 halkoyu alarak seçilmiştir. Diktatörler halka gitmez. Halkın önüne sandık koymaz. AK Parti döneminde ülkemizde 15 yılda 12. kez sandık halkımızın önüne gelecektir. Anayasa değişikliğinde kararı asil milletimiz verecektir. Milletimizin kararına hepimiz saygı duymalıyız."

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: "Ülkemiz son 15 yılda dünyanın en güçlü 20 ekonomisinden biri haline geldi. Milli gelirimiz 11 bin doları aştı. Bu büyüme ve kalkınma devam etmelidir. Bunun için 2023- 2053 ve 2071 hedeflerini koyduk. Türkiye her engeli aşarak yoluna devam etmek zorundadır. Birlik ve beraberliğini koruyarak, kenetlenerek dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olacağız. Coğrafyamız zordur. Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız. Anayasa değişikliği ile istikrar kalıcı hale getirilecektir. Milletimiz sağlıkta yapılan yatırımlara evet diyecektir, milletimiz şehir hastanelerine evet, eğitimde yapılan yatırımlara evet diyecektir. Milletimiz Marmaray'a, Orhan Gazi, Yavuz Sultan Selim Köprülerine evet diyecektir. Milletimiz 3. Havaalanına, Bolu tüneline, duble yollara, yerli tankımız Altay, yerli helikopterimiz Atak'a evet diyecektir. Milletimiz daha güzel bir geleceğe, istikrara, kalkınmaya evet diyecektir. Her vatandaşımızın tercihine evet ya da hayır demesine saygı duymalıyız. Bir kutuplaşma asla olmamalıdır."

Başkan Şahin: "Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız”

Başkan Şahin: "Bu zor coğrafyada güçlü olmak zorundayız”

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.