1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Şahin Muharrem Ayı Dolayısıyla Şeyli Cemevi´ni Ziyaret Etti

Başkan Şahin Muharrem Ayı Dolayısıyla Şeyli Cemevi´ni Ziyaret Etti

Başkan Şahin Muharrem Ayı Dolayısıyla Şeyli Cemevi´ni Ziyaret Etti
        Muharrem Ayı dolayısıyla  Şeyhli  Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin düzenlediği  iftar yemeğine katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ayrıca Cemevi’ni de gezerek Belediye tarafından yapılan çalışmaları inceledi.  
 
Geçen yıl  Şeyhli Pir Sultan Abdal Derneği’nin 4.  katına çelik tavan yaparak Cem Salonuna dönüştüren Pendik Belediyesi, bu yıl da içinde tesisat  ve dekorasyon çalışmalarını  gerçekleştirdi.   Dernekten gelen  talepleri değerlendirerek tavanın ve zemin kaplamalarını yapan  Pendik Belediyesi,  Cem salonunu hazır hale getirdi.  Etüd Proje Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalar kapsamında  tavanın elektrik altyapısı döşenerek alçıpanla kaplandı  ve spot aydınlatmayla donatıldı.  Zemini ahşap parke yapılan ve kapısı takılan Cem Salonunun ayrıca  kalorifer tesisatı ve petekleri de döşenerek  ısıtmaya hazır hale getirildi.
 
         Şeyli  Pir Sultan Abdal Derneği’ni ziyaret eden ve Cem Evinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  ayrıca Muharrem Ayı vesilesiyle düzenlenen  iftar sofrasına da konuk oldu.  Herkesin bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olduğunu  belirten Şahin,  belediye olarak halkın tüm kesimlerinin yanında olduklarını, derneklere çalışmalarında gereken tüm desteği sağlamaya bundan sonra da devam edeceklerini  belirtti. Şeyhli Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi Başkanı Sabri Önal da yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Kenan Şahin’in her zaman yanlarında olduğunu, kendilerine çok büyük destekleri bulunduğunu belirterek Başkan Şahin’e teşekkür etti.
 
        Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayı, bu sene 4 Kasım Pazartesi günü başladı. Ayrıca ‘Aşure’ gününü de içinde barındıran Muharrem ayı dolasıyla  16 Kasım Cumartesi günü aşure dağıtılacak ve kurbanlar  kesilecek. 
 
 
 
      

HABERE YORUM KAT